Paweł Chwał

Małgosia spełni marzenie życia. Popłynie legendarnym żaglowcem w rejs przez Pacyfik

Małgorzata Kozioł bakcyla żeglarskiego połknęła dwa lata temu, uczestnicząc w tzw. „niebieskiej szkole” na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin. Fot. archiwum Małgorzata Kozioł bakcyla żeglarskiego połknęła dwa lata temu, uczestnicząc w tzw. „niebieskiej szkole” na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin.
Paweł Chwał

Dziewiętnastolatka z podtarnowskich Bogumiłowic znalazła się w gronie blisko tysiąca szczęśliwców z całej Polski, którzy popłyną w Rejsie Niepodległości. To jedyna reprezentantka naszego regionu, która weźmie udział w ekscytującej podróży dookoła świata przez morza i oceany na najsłynniejszym żaglowcu Dar Młodzieży.

W czasie prawie rocznego rejsu przez pokład okrętu przewinie się ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich oraz 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Małgorzata Kozioł ma 19 lat, jest tegoroczną maturzystką w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie.

Miejsce na żaglowcu wywalczyła sobie, przechodząc jak burza przez dwa etapy eliminacyjne. Pierwszy z nich polegał na pomysłowym przedstawieniu swojej małej ojczyzny na zdjęciu. - Sfotografowałam się na tle tarnowskiego ratusza. Zdjęcie umieściłam na moim profilu facebookowym i zachęcałam innych do tego, aby je polubili. Teraz już nie pamiętam, ile „lajków” pozyskałam, ale było tego na pewno dużo, bo uplasowałam się na jedenastym miejscu w kraju - opowiada Małgorzata.

Kolejnym, decydującym o udziale w rejsie, etapem konkursu, był udział w teście wiedzy, który dotyczył polskich dróg do niepodległości. - Przeżywałam ten test bardziej niż maturę. Przygotowując się do niego, przez tydzień nie chodziłam do szkoły, bo tak bardzo zależało mi na tym, aby jak najlepiej poradzić sobie z pytaniami i załapać się na rejs - przyznaje 19-latka.

Czytaj więcej:

 • Jeżeli ktoś myśli, że rejs żaglowcem to nic innego, jak obijanie się i wylegiwanie na słońcu, jest w ogromnym błędzie
 • Jak będzie wyglądać rejs?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.