Paweł Chwał

Małgosia spełni marzenie życia. Popłynie legendarnym żaglowcem w rejs przez Pacyfik

Małgorzata Kozioł bakcyla żeglarskiego połknęła dwa lata temu, uczestnicząc w tzw. „niebieskiej szkole” na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin. Fot. archiwum Małgorzata Kozioł bakcyla żeglarskiego połknęła dwa lata temu, uczestnicząc w tzw. „niebieskiej szkole” na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin.
Paweł Chwał

Dziewiętnastolatka z podtarnowskich Bogumiłowic znalazła się w gronie blisko tysiąca szczęśliwców z całej Polski, którzy popłyną w Rejsie Niepodległości. To jedyna reprezentantka naszego regionu, która weźmie udział w ekscytującej podróży dookoła świata przez morza i oceany na najsłynniejszym żaglowcu Dar Młodzieży.

W czasie prawie rocznego rejsu przez pokład okrętu przewinie się ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich oraz 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Małgorzata Kozioł ma 19 lat, jest tegoroczną maturzystką w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie.

Miejsce na żaglowcu wywalczyła sobie, przechodząc jak burza przez dwa etapy eliminacyjne. Pierwszy z nich polegał na pomysłowym przedstawieniu swojej małej ojczyzny na zdjęciu. - Sfotografowałam się na tle tarnowskiego ratusza. Zdjęcie umieściłam na moim profilu facebookowym i zachęcałam innych do tego, aby je polubili. Teraz już nie pamiętam, ile „lajków” pozyskałam, ale było tego na pewno dużo, bo uplasowałam się na jedenastym miejscu w kraju - opowiada Małgorzata.

Kolejnym, decydującym o udziale w rejsie, etapem konkursu, był udział w teście wiedzy, który dotyczył polskich dróg do niepodległości. - Przeżywałam ten test bardziej niż maturę. Przygotowując się do niego, przez tydzień nie chodziłam do szkoły, bo tak bardzo zależało mi na tym, aby jak najlepiej poradzić sobie z pytaniami i załapać się na rejs - przyznaje 19-latka.

Czytaj więcej:

  • Jeżeli ktoś myśli, że rejs żaglowcem to nic innego, jak obijanie się i wylegiwanie na słońcu, jest w ogromnym błędzie
  • Jak będzie wyglądać rejs?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.