Bogumił Storch

Małopolska zachodnia. Są problemy z dowozem towarów do sklepów, rozwiązania nie widać

Tu do sklepu nie da się dojechać. W centrum Wadowic dominuje stara zabudowa, a uliczki są wąskie. Dostawcy oraz pozostali kierowcy i przechodnie wzajemnie Fot. Bogumił Storch Tu do sklepu nie da się dojechać. W centrum Wadowic dominuje stara zabudowa, a uliczki są wąskie. Dostawcy oraz pozostali kierowcy i przechodnie wzajemnie utrudniają sobie życie
Bogumił Storch

W Andrychowie kupcy wyprosili u burmistrza postój dla klientów, w Wadowicach z dostawcami kłócą się lokatorzy i piesi, a w Oświęcimiu szukają pomysłu na pogodzenie potrzeb handlujących w Rynku i osób, które przychodzą tutaj odpocząć.

Sporo emocji budzi w Andrychowie pozostałość po zburzonej przed tygodniem kamienicy. Budynek był w bardzo złym stanie i władze miasta uznały, że jego likwidacja będzie najlepszym rozwiązaniem.

W ten sposób powstał po nim duży, pusty plac w bardzo dogodnej lokalizacji, w pobliżu głównego traktu Andrychowa. Handlujący tu w okolicznych sklepach liczyli na to, że pozyskane w ten sposób dodatkowe miejsca parkingowe spowodują wzrost liczby klientów.

- Tak się jednak nie stało, bo ta część placu Mickiewicza została wydzielona taśmami, ograniczono w ten sposób możliwość parkowania samochodów w tym miejscu - mówi Wojciech Pańkowski, jeden z kupców.

Sytuacja zaniepokoiła przedsiębiorców z centrum Andrychowa do tego stopnia, że postanowili spotkać się z burmistrzem miasta Tomaszem Żakiem, by wytłumaczyć mu, że grodzenie potencjalnego parkingu szkodzi ich interesom.

- Nie tylko zniechęca to klientów do zatrzymywania się przy naszych sklepach, ale i nam utrudnia dowóz towaru. Taki plac byłby o wiele wygodniejszy dla zatrzymujących się tu dostawców - przekonują.

  • Parkingi nie będą priorytetem
  • A co w innych miastach?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.