Bogumił Storch

Małopolska zachodnia. Są problemy z dowozem towarów do sklepów, rozwiązania nie widać

Tu do sklepu nie da się dojechać. W centrum Wadowic dominuje stara zabudowa, a uliczki są wąskie. Dostawcy oraz pozostali kierowcy i przechodnie wzajemnie Fot. Bogumił Storch Tu do sklepu nie da się dojechać. W centrum Wadowic dominuje stara zabudowa, a uliczki są wąskie. Dostawcy oraz pozostali kierowcy i przechodnie wzajemnie utrudniają sobie życie
Bogumił Storch

W Andrychowie kupcy wyprosili u burmistrza postój dla klientów, w Wadowicach z dostawcami kłócą się lokatorzy i piesi, a w Oświęcimiu szukają pomysłu na pogodzenie potrzeb handlujących w Rynku i osób, które przychodzą tutaj odpocząć.

Sporo emocji budzi w Andrychowie pozostałość po zburzonej przed tygodniem kamienicy. Budynek był w bardzo złym stanie i władze miasta uznały, że jego likwidacja będzie najlepszym rozwiązaniem.

W ten sposób powstał po nim duży, pusty plac w bardzo dogodnej lokalizacji, w pobliżu głównego traktu Andrychowa. Handlujący tu w okolicznych sklepach liczyli na to, że pozyskane w ten sposób dodatkowe miejsca parkingowe spowodują wzrost liczby klientów.

- Tak się jednak nie stało, bo ta część placu Mickiewicza została wydzielona taśmami, ograniczono w ten sposób możliwość parkowania samochodów w tym miejscu - mówi Wojciech Pańkowski, jeden z kupców.

Sytuacja zaniepokoiła przedsiębiorców z centrum Andrychowa do tego stopnia, że postanowili spotkać się z burmistrzem miasta Tomaszem Żakiem, by wytłumaczyć mu, że grodzenie potencjalnego parkingu szkodzi ich interesom.

- Nie tylko zniechęca to klientów do zatrzymywania się przy naszych sklepach, ale i nam utrudnia dowóz towaru. Taki plac byłby o wiele wygodniejszy dla zatrzymujących się tu dostawców - przekonują.

 • Parkingi nie będą priorytetem
 • A co w innych miastach?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.