Małopolskie gwiazdy o przyjaźni

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Paweł Gzyl

Małopolskie gwiazdy o przyjaźni

Paweł Gzyl

W styczniu na ekrany kin trafi komedia „Po prostu przyjaźń”. Jako specjalni goście pojawi się w nim plejada krakowskich i małopolskich gwiazd.

„Po prostu przyjaźń” to najnowsza komedia autorów scenariusza „Listów do M.”, na którą składa się kilka wątków skoncentrowanych wokół młodych bohaterów.

Alina i Marian (Sonia Bohosiewicz i Marcin Perchuć) wygrywają wielkie pieniądze i muszą się nimi podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka) chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną - ma jej w tym pomóc przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) ryzykuje karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.

Obok pierwszoplanowych ról, w których aż roi się od gwiazd kina i telewizji, jako specjalni goście pojawią się na ekranie dobrze nam znani aktorzy i muzycy z Krakowa i Małopolski. Anna Polony gra babcię Patryka, która przyjeżdża do niego w odwiedziny i w komiczny sposób burzy jego idealny obraz w oczach ukochanej. Magdalena Walach wystąpi w roli siostry Ivanki, doradzającej jej w kwestii posiadania dziecka. Z kolei Jan Peszek będzie ordynatorem szpitala, udostępniającym do zwiedzania... kostnicę.

- Kiedy bohaterowie filmu przejeżdżają do Zakopanego, kupują od ulicznego sprzedawcy psa. I ja właśnie gram tego handlarza. Producenci zwrócili się do mnie propozycją takiego zabawnego epizodu - i zgodziłem się, udzielając od razu realizatorom kilku rad dotyczących tego, jak wygląda handel na Krupówkach. Dzięki tej modyfikacji moja rola wypadła bardziej wiarygodnie - uśmiecha się Krzysztof Trebunia Tutka, lider góralskiego zespołu Trebunie Tutki.

Mało tego: na soundtrack do „Po prostu przyjaźń” trafi specjalna piosenka skomponowana przez Krzysztofa Trebunię Tutkę - „Sumi wiater” - wykonana przez muzyka z udziałem dziecięcego chóru. W filmie zabrzmi również jako muzyczne tło utwór „Mój dom” z płyty „Songs Of Glory” podhalańskiej formacji.

„Po prostu przyjaźń” trafi na ekrany kin 6 stycznia.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.