Sławomir Bromboszcz

Maluchy mogą oddychać pełną piersią. Czyszczą im powietrze

Dzieci z przedszkola „100 Bajek” w Chrzanowie oddychają lepszych powietrzem, dzięki dwóm oczyszczaczom powietrza (jeden z nich po prawej). Inne placówki Fot. Sławomir Bromboszcz Dzieci z przedszkola „100 Bajek” w Chrzanowie oddychają lepszych powietrzem, dzięki dwóm oczyszczaczom powietrza (jeden z nich po prawej). Inne placówki także są zainteresowane ich zakupem.
Sławomir Bromboszcz

Nowoczesne oczyszczacze pracują już w przedszkolu „100 Bajek” w Chrzanowie. Przedszkolaki dzięki temu nie są narażone na wdychanie niebezpiecznych pyłów.

Zanieczyszczone powietrze to bolączka nie tylko wielkich aglomeracji, ale także miast z Małopolski zachodniej. Świadomość tego problemu rośnie. Niektórzy na własną rękę postanowili z nim walczyć. W przedszkolu „100 Bajek” w Chrzanowie zamontowano dwa nowoczesne oczyszczacze powietrza.

- To skuteczny i stosunkowo niedrogi sposób, by dzieciaki mogły oddychać w przedszkolu czystszym powietrzem - mówi Michał Lorek z przedszkola „100 Bajek” w Chrzanowie.

Na razie znajdują się tam dwa takie urządzenia, ale docelowo ma być ich więcej.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakich nakładów wymaga użytkowanie zaawansowanych filtrów powietrza oraz jak wpłynęło to na świadomość okolicznych mieszkańców w tematach związanych z zanieczyszczeniami. 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.