Mamy zwrot akcji w Grudziądzu - bilety postojowe bez... rejestracji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(ŁS,DD)

Mamy zwrot akcji w Grudziądzu - bilety postojowe bez... rejestracji

(ŁS,DD)

- Bilet parkingowy można kupić bez podawania numeru rejestracyjnego swojego auta - przekonuje Sylwia Łazarczyk, dyrektor ZDM. Jak to zrobić?

- Podanie numeru rejestracyjnego samochodu podczas zakupu biletu w parkomacie jest dobrowolne. Jeżeli klient chce go wpisać, może to zrobić, ale wcale nie musi - mówi Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Po takiej deklaracji nasz reporter próbował wczoraj kupić bilet parkingowy bez podania numerów rejestracyjnych auta. Próbował wiele razy, na różne sposoby, ale skutek był taki sam: automat biletu nie wydrukował.

Dopytujemy więc: jak to zrobić? - Rzeczywiście, z przyczyn technicznych etapu wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie nie można pominąć. Ale można wpisać np. same „iksy” lub „zera” - wyjaśnia dyrektor Łazarczyk. - Taki bilet będzie ważny, ale musi zostać włożony za szybę samochodu.

Bo kierowcy, którzy kupują bilet podając numer rejestracyjny, nie muszą wkładać go za szybę auta - system ich zapamiętuję i „mandatu” nie otrzymają.

Dla kierowców takie podejście do wpisywania numerów rejestracyjnych w parkomatach to nowość. Wcześniej nikt z ZDM-u nie informował, że bilet parkingowy można kupić wpisując... nieprawdziwe dane.

Przypomnijmy: w kwietniu Sąd Administracyjny wydał wyrok dotyczący Warszawy, w którym stwierdził, że obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego w parkomacie nie ma podstaw prawnych w lokalnych przepisach. Taki sam feler mają przepisy grudziądzkie, o czym „Pomorska” informowała już w kwietniu. A wczoraj na konferencji prasowej mówili o tym lokalni działacze Nowoczesnej.

(ŁS,DD)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.