Marta Żmuda-Trzebiatowska wraca po urlopie macierzyńskim

Czytaj dalej
Fot. brak
Paweł Gzyl

Marta Żmuda-Trzebiatowska wraca po urlopie macierzyńskim

Paweł Gzyl

Z perspektywy rodzinnego Przechlewa, kariera aktorska wydawała się czymś nieosiągalnym. Ale jej się udało: dziś jest uznawana za jedną z najbardziej lubianych aktorek w Polsce. Nie zapomniała jednak, żeby ułożyć sobie życie prywatne.

Kiedy mówi się o Marcie Żmudzie-Trzebiatowskiej, od razu na myśl przychodzi piękna i sympatyczna aktorka, którą kojarzymy głównie z występów w serialach. To stereotyp, z którym gwiazda próbuje walczyć od wielu lat. Być może pomoże jej w tym nowy film Xaverego Żuławskiego, w którym gra jedną z głównych ról. „Mowa ptaków” trafi na ekrany naszych kin jesienią. Czy zobaczymy w niej inne oblicze popularnej aktorki?

- Uroda i pomaga, i przeszkadza. Na starcie jest dużym atutem, bo powoduje, że się wyróżniasz w tłumie. W pewnym momencie jednak wrzuca cię do szufladki, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie rynek jest dość niewielki. Utarło się, że jak aktorka ładna, to nie ma talentu. A nieurodziwa to od razu charyzmatyczna i nadająca się do trudnych ról. Stereotyp i tyle - podkreśla gwiazda w Onecie.

***

Przechlewo to mała miejscowość na Pomorzu - i to właśnie tam Marta urodziła się i wychowała. Dorastała w nauczycielskim domu, a rodzice od zawsze dbali, aby ich dzieci potrafiły docenić pracę. Dlatego w wakacje nie dostawały kieszonkowego, tylko musiały nań zapracować porządkując domo-wy ogród lub pomagając dziadkowi i babci. Wyjazdy do tych ostatnich do dziś gwiazda wspomina z rozrzewnieniem.

W dalszej części dowiesz się:

 • kim chciała być w dzieciństwie
 • kiedy zaczęła zajmować się aktorstwem
 • gdzie poznała obecnego męża.
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.