Aleksandra Pasis

Martyna R. z Grudziądza porzuciła synka pod monopolowym. Usłyszała wyrok

Martyna R. z Grudziądza nie była wcześniej karana. Nie ma też stałego miejsca zamieszkania. Fot. KMP Grudziądz Martyna R. z Grudziądza nie była wcześniej karana. Nie ma też stałego miejsca zamieszkania.
Aleksandra Pasis

Tą sprawą żył cały Grudziądz, a nawet kraj. Zdjęcia chłopczyka publikowały wszystkie media, by ustalić jego tożsamość. Martyna R. zostawiła synka pod monopolowym przy al. 23 Stycznia w Grudziądzu i zniknęła. Jaki usłyszała wyrok? Ograniczenie wolności przez pięć miesięcy.

Malutki Piotruś jest dziś szczęśliwym trzylatkiem. Wychowuje się w cudownej rodzinie zastępczej. Biega, bawi się, a co najważniejsze uśmiecha. Jednak... wciąż nie opuszcza swojej „cioci” na krok.

Jego biologiczna matka, Martyna R. porzuciła go latem ubiegłego roku pod sklepem monopolowym przy al. 23 Stycznia.

Wyrok jest prawomocny. Zgodnie z Kodeksem Karnym za zarzucane przestępstwo maksymalny wymiar kary to 3 lata pozbawienia wolności. 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.