Mega Dance odnosi megasukcesy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Mega Dance
Leszek Kalinowski

Mega Dance odnosi megasukcesy

Leszek Kalinowski

Koszą mistrzowskie tytuły i nagrody na całym świecie. I cieszą się, że będą mieli następców.

Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło z klubu Mega Dance, choć mieli rok przerwy, nadal koszą nagrody, zdobywają mistrzowskie tytuły. Jako studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego piszą prace magisterskie. Kończą studia na wychowaniu fizycznym.
Dlaczego w zeszłym roku zrobili sobie wagary od rock and rolla akrobatycznego?

- Trenujemy ze sobą od siedmiu lat. Postanowiliśmy odpocząć - mówią. - To było nam potrzebne.
W ostatni majowy weekend zostali wicemistrzami Europy w rock n rollu akrobatycznym. Zawody odbyły się w szwedzkim Halmstadt. Natomiast w rosyjskim Petersburgu odbył się pierwszy z serii Pucharów Świata World Masters Main Class. Ania i Jacek zdobyli pierwsze miejsce. W zawodach brało udział 40 par, a po raz pierwszy startowali zawodnicy z Australii, Senegalu i Peru.

W Zagrzebiu 4 czerwca zdobyli mistrzostwo i kolejne punkty. Zajmują pierwsze miejsce na Liście Rankingowej kwalifikującej do The World Games Wrocław 2017. W zawodach wzięły udział 34 pary, w finale wystartowały cztery pary reprezentujące Rosję, Norwegię, Niemcy i oczywiście Polskę.

W tym roku nasza formacja juniorek C-Girls zdobyła mistrzostwo Polski i para młodzików (Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska) wicemistrzostwo Polski.

Tancerze z Mega Dance uczestniczyli 12 czerwca w międzynarodowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Bostonie. W kategorii formacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła formacja C-Girls z Mega Dance Zielona Góra. W kategorii duety dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Alicja Cygańska i Zuzia Enkot. Wicemistrzami USA w kategorii młodzik zostali Justyna Kobylańska i Wojciech Bartkowiak, natomiast w kategorii junior rywalizując z 14 parami, trzy pierwsze miejsca zajęły pary z zielonogórskiego klubu: I miejsce - Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska, II - Oliwer Dybka i Iga Brzeska, III - Błażej Bartkowiak i Weronika Kasperska. W kategorii seniorskiej Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zajęli pierwsze miejsce.

Jak przyznają Ania i Jacek, do występów przygotowywali się od października zeszłego roku. W tym sezonie oprócz trenerów i standardowych ćwiczeń i treningów wspierają ich psycholog sportowy, rehabilitant i dietetyk.

Sukcesy po rocznej przerwie bardzo ich cieszą. Oklaskiwani byli nie tylko za granicą, ale także na zawodach w kraju. Wygrali mistrzostwa Polski, Turniej TOP 10 w Krakowie.

Dostali też zaproszenie od Światowej Federacji Rock n Rolla do Rio. Podczas Olimpiady pokazy będą miały trzy najlepsze pary rock n rolla akrobatycznego na świecie.

Szerszej publiczności dali się poznać w telewizyjnym programie „Mam talent”, gdzie pokazali specjalnie przygotowany na tę okazję program.

Pytani przez nas o treningi, odpowiadają, że ćwiczenia wymagają wysiłku, odporności psychicznej, giętkiego ciała. A także dyscypliny i samozaparcia. By utrzymać odpowiednią wagę, nie mogą np. pić pepsi, jeść chipsów. O paleniu papierosów nie ma mowy.

Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło nie mają sobie równych.
Archiwum Mega Dance Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło nie mają sobie równych.

Czy Ania nie boi się, gdy Jacek wyrzuca ją pod sam sufit? Podkreśla, że to kwestia zaufania. Znają się przecież od wielu lat. - Trenujemy w hali akrobatycznej przy ul. Urszuli, czasem też w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej albo szkole - mówi Jacek Tarczyło. - Cieszymy się, że zainteresowanie rock and rollem akrobatycznym jest coraz większe. I że możemy uczyć maluchy.
W klubie trenuje ponad 100 zawodników. Zajęcia oprócz Ani i Jacka czy B. Kobylańskiego prowadzą jeszcze: Daria Kalinowska, Andrzej Łuczak, od roku także Ekaterina Sidunova z Ukrainy. Sukcesy odnoszę też inni zawodnicy...

W tym roku nasza formacja juniorek C-Girls zdobyła mistrzostwo Polski i para młodzików (Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska) wicemistrzostwo Polski.

Jak przyznają Ania i Jacek, do występów przygotowywali się od października zeszłego roku. W tym sezonie oprócz trenerów i standardowych ćwiczeń i treningów wspierają ich psycholog sportowy, rehabilitant i dietetyk.

Klub działa od 20 lat. W tym czasie zawodnicy Mega Dance zdobyli pięciokrotnie mistrzostwo świata w kategorii seniorskiej (pary i formacje), dwukrotnie mistrzostwo Europy, wielokrotnie mistrzostwo Polski.

- Bardzo dużą aktywnością wykazują się u nas rodzice. Od 15 lat jeździmy na „majówki na sportowo”. Są to wyjazdy tygodniowe, najczęściej do Włoch lub Chorwacji - mówi B. Kobylański. - Wspólnie tam trenujemy, gramy w gry sportowe, pływały i zwiedzamy. W tym roku 150 osób pojechało do Puli.

W klubie prowadzone są też zajęcia integracyjne dla rodziców i dzieci - wyścigi, gimnastyka, testy sprawnościowe i zabawy sportowe. Cyklicznie odbywają się spotkania dla mam. Andrzej Łuczak prowadzi zajęcia sportowe i gimnastyczne, a Ekaterina Sidunowa od września 2015 roku - treningi formacji rock n rolla - tzw. mamuśki. Formacja nazywa się „Keep the line” i już niebawem zaprezentuje swój pierwszy program.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.