Paweł Chwał

Miasto nie chce wielkiego sklepu na terenie Owintaru

Henryk Trojan: - Dziwię się, że ten teren wciąż stoi pusty. Wreszcie powinni coś z tym miejscem zrobić Fot. Paweł Chwał Henryk Trojan: - Dziwię się, że ten teren wciąż stoi pusty. Wreszcie powinni coś z tym miejscem zrobić
Paweł Chwał

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu zagospodarowania wstydliwej części Tarnowa. Propozycje miasta kłócą się z planami firmy Frac oraz Kauflandu, które chciałyby budować sklepy.

Firma Frac Delikatesy z Rzeszowa jeszcze w tym miesiącu złoży w tarnowskim magistracie wniosek o wydanie pozwolenia na budowę centrum handlowo-usługowego na swojej części terenów po dawnym Owintarze. Może mieć z tym jednak problem, bo miasto ma własną koncepcję na zagospodarowanie tarnowskiego „szkieletora”.

Pod planowany obiekt rzeszowska firma zaadaptować zamierza budynek od strony ul. Bandrowskiego, czyli jedną z ostatnich pozostałości po istniejącej tu do lat 90. przetwórni owoców i warzyw. - Uzyskaliśmy już wymagane warunki zabudowy, kompletujemy ostatnie brakujące dokumenty. Licząc na przychylność miasta, czym prędzej zabierzemy się do realizacji inwestycji. Chyba lepiej będzie, że przestanie straszyć swoim wyglądem - mówi Ryszard Mazur, dyrektor do spraw inwestycji, eksploatacji i administracji w Frac.

Jak dodaje, w interesie firmy nie jest utrzymywanie w nieskończoność i zabezpieczanie zrujnowanego terenu, tylko czerpanie z niego zysków.

Czytaj więcej:

 • Plany właściciela działki kłócą się z planami tarnowskiego magistratu?
 • Co o sprawie mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.