Janusz Bobrek

Miasto nie chce zmienić uchwały o ściekach, a za to proponuje ludziom dopłaty do rachunku

Pod wnioskiem o zmianę treści niekorzystnej uchwały podpisało się wiele osób z os. Falkowa Fot. Janusz Bobrek Pod wnioskiem o zmianę treści niekorzystnej uchwały podpisało się wiele osób z os. Falkowa
Janusz Bobrek

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż proponuje dopłaty dla osób, których nie stać na zapłacenie 117 zł miesięcznie za odbiór nieczystości.

Opłata obowiązkowa jest od lipca. Dla osób mieszkających samotnie, które nie są podpięte do miejskiej kanalizacji, to zdecydowanie za dużo. W sprawie interweniowała „Gazeta Krakowska”.

Bez kanalizacji w Nowym Sączu zostało około 600 domów. Miasto przejęło od ich właścicieli obowiązek wywozu ścieków ustalając zryczałtowaną opłatę za tę usługę. Bez względu na ilość zużytej wody czy liczbę zameldowanych osób. Cena miała zmusić ludzi do przyłączenia się do miejskiego ścieku. Problem w tym, że wielu z nich od lat stara się o taki luksus, ale koszt przyłącza jest za drogi w przypadku, gdy ktoś mieszka na terenach znacznie oddalonych od rur kanalizacyjnych.

- Radni ukarali mieszkańców za to, że nie mają kanalizacji, a prawda jest taka, że oni chcieliby się podłączyć. Od lat piszemy wnioski o przyłączenie do kanalizacji, a w odpowiedzi czytamy, że nie ma takiej możliwości, bo są za wysokie koszty - zaznacza Artur Czernecki, przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa.

Zdaniem Józefa Hojnora radni, którzy jednogłośnie przyjęli treść uchwały o 117-złotowej stawce, zostali wprowadzeni w błąd.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • kto najbardziej ucierpiał na wprowadzeniu opłaty za wywóz nieczystości?
 • jaka jest propozycja rozwiązania problemu?
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.