Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mieszkańcy os. Dąbrówka w czynie społecznym mają zamiar budować dom kultury ze świetlicą

Czytaj dalej
Fot. Janusz Bobrek
Janusz Bobrek

Mieszkańcy os. Dąbrówka w czynie społecznym mają zamiar budować dom kultury ze świetlicą

Janusz Bobrek

Społeczność sądeckiego osiedla Dąbrówka chciałaby własnymi kosztami wybudować dom kultury ze świetlicą środowiskową i dziennym miejscem pobytu dla seniorów.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sami chwycą za łopaty i kielnie. Wielofunkcyjny budynek miałby powstać w tzw. czynie społecznym.

- Na początek chcielibyśmy wybudować małą świetlicę, bo zarówno zarząd osiedla jak i klubu TKKF „Dąbrówka” spotyka się w domu prywatnym kolegi - mówi Jan Faron, członek zarządu Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Dąbrówka”.

Gorzej jest, kiedy w zebraniach potrzebny jest udział większej ilości osób.

- Gdyby nie uprzejmość księdza czy dyrektora pobliskiej szkoły to mieszkańcy musieliby się spotykać pod chmurką - dodaje Wojciech Bargiel, członek Zarządu os. Dąbrówka.

Mieszkańcy dzielnicy chcieliby wykorzystać dobrą passę, bo od kilku lat osiedle przeżywa swój renesans: pojawiają się nowe ulice, ale nie tylko.

Boisko w czynie społecznym

Na przełomie maja i czerwca mieszkańcy samodzielnie przygotowali boisko do siatkówki plażowej przy ulicy Orła Białego.

Wcześniej powstał tam kompleks rekreacyjno-sportowy im. Stanisława Janisza z budżetu miejskiego i obywatelskiego, bo Dąbrówka wygrywała każdą jego edycję. Powstała również siłownia pod chmurką, plac zabaw ze stolikami i ławkami oraz parking. Brakowało tylko boiska, więc sprawę wzięli w swoje ręce.

Czytaj wiecej:

  • Teraz czas na dom kultury
  • Budowa ma przebiegać wieloetapowo.
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

54,50 109,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.