Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bogumił Storch

Mieszkańcy przepędzili z Choczni modelarzy. Pasjonaci: my tam nie lataliśmy nad domami

Pasjonaci na pole należące do jednego z kolegów zwozili modele i tam je puszczali. Twierdzą, że nie latali nimi nad budynkami Fot. z archiwum Lesława Maślanki Pasjonaci na pole należące do jednego z kolegów zwozili modele i tam je puszczali. Twierdzą, że nie latali nimi nad budynkami
Bogumił Storch

Modelarze musieli wynieść się z pola na którym organizowali swoje zjazdy po tym, jak ponad 40 mieszkańców wsi złożyło na nich skargę dzielnicowemu. Przekonują, że nie robili nic złego i nikomu tutaj nie przeszkadzali, a sami byli zaczepiani przez nietrzeźwe osoby.

Lokalni pasjonaci modelarstwa od kilku lat spotykali się na polu w Choczni koło Wadowic udostępnionym im przez rolnika, a zarazem jednego z kolegów. Sam dbali o wygląd miejsca.

- Kosiliśmy trawę, sprzątaliśmy po zorganizowanych zjazdach, nie zakłócaliśmy w żaden sposób porządku. Zabudowania są co najmniej 300 metrów od tego gruntu - zaznacza Lesław Maślanka, jeden z modelarzy.

On i inni pasjonaci mogli tam testować swoje modele do woli bez obawy, że jak coś się niespodziewanie zepsuje, to cenny i ciężki sprzęt wpadnie komuś do ogródka i coś zniszczy na cudzej posesji.

Modelarze z całego powiatu wadowickiego i sąsiednich zjeżdżali się tu całymi rodzinami, bo tworzenie modeli samolotów i sterowanie nimi to frajda i dla starszych i dla najmłodszych.

- Zawsze była miła, rodzinna atmosfera, beż żadnych wyskoków i rozrób. Bardzo długo nikomu to nie przeszkadzało - mówi modelarz.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego modelarze podpadli mieszkańcom Choczni?
 • Wadowicka policja postanowiła zająć się tą nietypową sprawą
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.