Mieszkańcy Szczańca poćwiczą pod chmurką

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt/Polska Press
Czesław Wachnik

Mieszkańcy Szczańca poćwiczą pod chmurką

Czesław Wachnik

Około 30 tys. zł ma kosztować siłownia, którą gmina zamierza zbudować w parku. Rada sołecka już zaplanowała na ten cel 18 tys. zł.

- W tym roku w Szczańcu ma stanąć siłownia zewnętrzna - zapowiedział sekretarz gminy Czesław Słodnik. Do 13 marca gmina planuje złożenie wniosku do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie jej budowy w wysokości 50 procent. To z programu „Lubuskie siłownie pod chmurką w 2016 roku”. Ogólny koszt budowy wyniesie około 30 tys. zł.

- Zgodnie z przyjętym regulaminem urząd marszałkowskie może nam dofinansować 50 proc. kosztów, ale nie więcej niż 15 procent. A siłownia musi powstać i trzeba ją rozliczyć najpóźniej do końca 2016 roku - poinformował sekretarz. Skąd zatem pozostała część?

Otóż okazuje się, ze rada sołecka z własnego funduszu zabezpieczyła już 18 tys. zł. Dlatego gdy tylko decyzja marszałek będzie pozytywna, rozpocznie się szukanie wykonawcy. Siłownia będzie składała się z 6-7 urządzeń, bo za jedno trzeba zapłacić w granicach 4-5 tys. zł i zostanie zlokalizowania najpewniej w parku gminnym.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.