Małgorzata Więcek-Cebula

Mieszkańcy wioski drżą z obawy przed wielką anteną

Mieszkańcy nie chcą masztu w Borównej. Boją się o swoje zdrowie. Martwią się też, że spadnie wartość  ich działek Fot. Małgorzata Więcek-Cebula Mieszkańcy nie chcą masztu w Borównej. Boją się o swoje zdrowie. Martwią się też, że spadnie wartość ich działek
Małgorzata Więcek-Cebula

Na prywatnej działce w Borównej planowana jest budowa masztu telefonii komórkowej. Mieszkańcy zamierzają blokować inwestycję.

Około dwustu mieszkańców Borównej sprzeciwia się zamiarom budowy na terenie wioski masztu telefonii komórkowej. Ma on powstać na prywatnej działce dzierżawionej przez jednego z operatorów telefonicznych. Właścicielka nieruchomości nie widzi problemu. - Takie maszty funkcjonują w wielu miejscach na terenie całej Polski i nic się złego nie dzieje - stwierdza krótko Grażyna Ciejak.

Taki argument zupełnie nie przekonują jednak jej sąsiadów. - Borówna to piękna miejscowość. Ludzie kupowali tu działki, by się budować, a teraz będą musieli stawiać dom pod wielką i niebezpieczną wieżą - mówi Andrzej Cholewa, sołtys Borównej.

Czytając dalej dowiesz się, czy anteny telefoniczne stanowią zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Małgorzata Więcek-Cebula

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

disce puer

Nie ma tam nauczyciela fizyki, żeby tym ludziom wytłumaczył, jaką formę oddziaływania ma nadajnik mikrofali? Czy z powodu obaw o zagrożenie nie używają telefonów komórkowych, w których natężenie pola bywa wielokrotnie większe, niż pod masztem nadajnika? I że im mniej nadajników, tym mocniejsze jest oddziaływanie telefonów?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.