Mikołaj już odwiedza dzieci z biednych rodzin

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Aleksandra Pasis

Mikołaj już odwiedza dzieci z biednych rodzin

Aleksandra Pasis

Choć do Wigilii zostało jeszcze kilka dni, paczki wypełnione słodyczami trafiają już do potrzebujących. Do maluchów, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na prezenty z „niskich” nawet sklepowych półek.

I do rodzin, które mają problemy z wyprawieniem świąt. O te osoby - w szczególny, przedświąteczny czas - zadbały organizacje zajmujące się wspieraniem ubogich.

Opłatek i paczki ze słodyczami od PCK

- Przygotowaliśmy 185 paczek dla dzieci - informuje Ewa Szymańska, szefowa biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu.

Mikołaj obdaruje nimi maluchy w poniedziałek, podczas „Czerwonokrzyskiej choinki”, która tradycyjnie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Technicznych.

- Będzie opłatek, zabrzmią świąteczne piosenki... - wylicza Ewa Szymańska.

150 maluchów, do których trafią torebki wypełnione słodkościami, wybrał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Kolejnych 35 dzieci wskazały szkoły, z którymi na co dzień współpracuje PCK.

Produkty spożywcze w prezencie dla rodzin

W kościołach są już wydawane paczki ze słodyczami dla 325 dzieci, wskazanych „Caritasowi” przez grudziądzki MOPR. Wartość każdej paczki to 30 zł.

Ponadto „Caritas” we wtorek rozdysponuje 175 paczek tzw. „rodzinnych”. Znajdą się w nich głównie produkty spożywcze, z których można przygotować potrawy na wigilijny stół. - Kawa, herbata, mąka, konserwy - wylicza Zenobia Kujaczyńska z „Caritasu”.

Wartość jednej paczki „rodzinnej” to ok. 45 zł.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.