Młodzi grudziądzanie nakręcili film, który ma być przestrogą dla każdego internauty

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

Młodzi grudziądzanie nakręcili film, który ma być przestrogą dla każdego internauty

Jakub Keller

Troje młodych grudziądzan, marzących o karierze w branży filmowej, ma już za sobą pierwsze kroki w produkcji krótkometrażowej. Efekty ich pracy zobaczyć możemy w internecie.

W kwietniu premierę miał film „Cargo”, którego młodzi grudziądzanie nakręcili... telefonem komórkowym. - Chcieliśmy niskim kosztem zrobić coś fajnego. Dlatego w filmie pojawia się tylko troje aktorów, a to, że nakręciliśmy wszystko telefonem, ma tylko umocnić widza w przesłaniu jakie niesie nasza produkcja - mówi Michał Nowakowski, reżyser filmu „Cargo”. Film przedstawia losy nastolatka, który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w napotkanej nad Wisłą dziewczynie. Główny bohater po pierwszym spotkaniu Łucji (Natalia Majewska) niemal natychmiast próbuje odnaleźć ją w świecie wirtualnym. Udaje mu się to po dłuższym czasie. Nastolatkowie nawiązują ze sobą kontakt. Choć wirtualny, to na pierwszy rzut oka owocny i obiecujący. Produkcja nie ma jednak szczęśliwego zakończenia, gdyż główny bohater w poczuciu bezsilności ucieka w narkotyki, a sprawa wyjaśnia się, gdy jest już za późno.

Więcej o filmie i jego przesłaniu, a także film - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.