Młodzi znają problem
Już po raz ósmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Piotrowskiego zorganizowano powiatowa imprezę z okazji Święta Ziemi. Towarzyszyło jej hasło: „Ratujmy Ziemię - gazy cieplarniane”.
Na edukacyjny festyn zaproszono koła przyrodnicze i szkolne koło PCK ze szkół w powiecie. Skorzystały z zaproszenia: koła przyrodnicze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku i Zespołu Szkół w Stawkach, koła PCK działające w Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrowąsie i Szkole Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Gospodarzy reprezentowało koło ekologiczne EKO, pracujące pod kierunkiem Beaty Głowackiej, organizatorki eko-festynu.
Jak co roku nie zabrakło gości z Nadleśnictwa Gniewkowo, które od lat obejmuje te festyny swoim patronatem, funduje nagrody laureatom konkursów i ofiarowuje drzewko. W tym roku był to modrzew. Nadleśniczy inż. Stanisław Słomiń-ski wręczył nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Niezapominajka Polska”.
Przed festynem grupa wo-łuszewskich uczniów zaprezentowała bajkę profilaktycz-no-zdrowotną „O zdrowie dbamy, bo jedno mamy”. A potem na powietrzu młodzi ludzie rywalizowali w następujących konkurencjach konkursowych: „Plakat ekologiczny”, „Eko Zabawka”, rowerowy tor przeszkód i konkursie wiedzy „Eureka - Ja to wiem!” (wyniki na www.pomorska.pl). Jak się oka- zało, uczniowie doskonale rozumieją, jaki wpływ na naszą planetę mają gazy cieplarniane.
Na koniec goście wkopali na przyszkolnym terenie sadzonki drzew, ufundowane przez nadleśnictwo i gminę Aleksandrów Kujawski.