Janusz Bobrek

Młyńczyska i Stronie są pozbawione autobusu. MPK dojedzie tylko do gmin Łukowica i Łącko

Mieszkańcy Młyńczysk (gm. Łukowica) zostali bez dojazdu do Nowego Sącza. Nawet autobus MPK do nich nie jeździ Fot. Sylwia Klimczak Mieszkańcy Młyńczysk (gm. Łukowica) zostali bez dojazdu do Nowego Sącza. Nawet autobus MPK do nich nie jeździ
Janusz Bobrek

Mieszkańcy Czarnego Potoku (gm. Łącko) i Młyńczysk (gm. Łukowica) są bez komunikacji autobusowej. Wycofał się prywatny przewoźnik, twierdząc, że ze względu na zamknięty most heleński, kursy się mu nie opłacają. Na pomoc ruszyło MPK z Nowego Sącza, ale nie na całej trasie.

Jeden z busiarzy Artur Kozdroń zawiesił działalność akurat w dniu matur. Sytuacja trwa nadal. Młodzież ma problemy z dotarciem do szkoły do Nowego Sącza. - Rodzice podwożą dzieci do sąsiedniej gminy, gdzie kursuje autobus - żali się Czesława Rzadkosz, wójt gminy Łukowica. Rzadkosz starała się przekonać Kozdronia, żeby nie rezygnował z kursu. Padła nawet propozycja dopłaty, ale okazało się, że przewoźnik dostaje już środki z urzędu marszałkowskiego na zadanie publiczne i nie może skorzystać z gminnej dopłaty. Dlatego pani wójt zwróciła się do władz Nowego Sącza o możliwość wydłużenia kursu jednej z podmiejskich linii do jej gminy.

- Chcę, żeby autobus dojeżdżał do Jadamwoli i zabierał te osoby, które przyjadą z Młyńczysk i Stronia - dodaje. To jedyny wariant, na który obecnie stać gminę, licząc, że potrzebne są przynajmniej trzy kursy poranne i trzy powrotne. Dopłata do kilometra to 2,80 zł, ale przy takim rozwiązaniu potrzebny jest jeszcze bus, który dowiezie ludzi chociażby z Młyńczysk.

Wstają o czwartej, by dojechać

- Najlepiej byłoby, żeby autobus jeździł do Młyńczysk i koniec. Ludzie pracują, uczą się czy leczą w Nowym Sączu - zaznacza Antoni Potoniec, sołtys i radny z Młyńczysk. Mieszkańcy dowiedzieli się, że MPK nie dojedzie do ich miejscowości, ale zaledwie do oddalonego o siedem kilometrów Jastrzębia.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • z jakich rozwiązań komunikacyjnych teraz korzystają mieszkańcy?
 • jak ma się zmienić komunikacja w tej okolicy?
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Bobrek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.