Modernizacja basenu poprawi jakość wody

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz / Polska Press Grupa
Małgorzata Więcek-Cebula

Modernizacja basenu poprawi jakość wody

Małgorzata Więcek-Cebula

Inspekcja sanitarna wykryła, że w pływalniach w Proszówkach i Bochni zostały przekroczone dopuszczalne stężenia chloru.

W obydwu działających w powiecie bocheńskim krytych pływalniach występują przekroczenia dopuszczalnego stężenia chloru. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni informacje na ten temat zamieściła w dorocznym raporcie. I zaleca wyeliminowanie przyczyn problemu w ciągu kilku miesięcy.

- Nie są to na szczęście dawki zagrażające zdrowiu lub życiu ludzi - uspokaja Halina Bielec, dyrektor bocheńskiego sanepidu.

Dodaje, że badania prowadzone są w oparciu o rozporządzenia, w których normy jakości wody basenowej są bardziej restrykcyjne niż wcześniej. Do końca roku daje czas na dostosowanie obiektów do nowych wymogów.

- Śmiało możemy powiedzieć, że woda na naszym basenie nigdy nie była tak czysta jak w tej chwili - zarzeka się Mariusz Zając, dyrektor Krytej Pływalni w Proszówkach. Przyznaje jednocześnie, iż w celu spełnienia obecnie obowiązujących norm w obiekcie zaplanowano modernizację systemu filtracji wody.

- Basen w Proszówkach ma już 18 lat, niektóre urządzenia wymagają odnowy. Szczegóły poznamy po audycie przeprowadzonym przez firmę zajmująca się tego typu inwestycjami - dodaje Zając. Raport powinien być znany w najbliższych dniach.

Jeszcze szybciej z problemem upora się bocheńska pływalnia. Od przyszłego tygodnia do połowy września zaplanowano rekordowo długą przerwę technologiczną.

- W ramach modernizacji wymieniamy całe złoże w filtrach, ale też blisko 900 kubików wody w dwóch nieckach - zapowiada Robert Hołda, dyrektor obiektu.

Od kilku tygodni na pływalni w Bochni prowadzona jest akcja „czysty klient” .

- Zatrudniliśmy dodatkowego ratownika, który pilnuje, by korzystający z basenu przed wejściem do wody brali prysznic - wyjaśnia Hołda. To z całą pewnością poprawi parametry wody. Na basenie w Bochni wyznaczono też tzw. strefy czystości, które są systematycznie sprzątane.

- Jestem przekonany, że po zakończeniu rozpoczynającej się modernizacji, woda w basenie w Bochni będzie miała zupełnie nową jakość - zapewnia Robert Hołda.

Małgorzata Więcek-Cebula

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.