Jakub Keller

Modernizacja komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Ratusz: Bez wsparcia ani rusz

Oprócz modernizacji torowisk, miasto planuje też zakup ośmiu nowych wagonów tramwajowych Fot. Piotr Bilski Oprócz modernizacji torowisk, miasto planuje też zakup ośmiu nowych wagonów tramwajowych
Jakub Keller

- Cieszę się, że miasto planuje modernizację komunikacji miejskiej. Trzymam kciuki, aby udało się wszystko zrealizować - mówi pani Jadwiga, którą spotkaliśmy wczoraj na przystanku tramwajowym.

- Najbardziej ucieszyłabym się, gdyby tramwaje zaczęły kursować na osiedle Lotnisko - mówi kolejna z pań, czekająca na tramwaj przy ulicy Wybickiego.

Plan: remont 7 kilometrów linii i zakup 8 nowych wagonów

Niestety, linii tramwajowej wiodącej przez Lotnisko na razie nie będzie. Magdalena Jaworska-Nizoł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu podkreśla, że modernizacja, do której przygotowuje się ratusz obejmować będzie m.in.: remont torowisk na trasach od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz wraz z jej przebudową oraz odcinek wiodący od ulicy Toruńskiej przez plac 23 Stycznia i ulicę Focha, aż do ulicy Dworcowej.

Modernizacja komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Co się ma zmienić? Czytajcie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.