Moja 14-letnia córka jest w ciąży, czyli ukarana rodzinna „pomoc”

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Artur Drożdżak

Moja 14-letnia córka jest w ciąży, czyli ukarana rodzinna „pomoc”

Artur Drożdżak

Dariusz spod Krakowa przeżył wstrząs, gdy dowiedział się, że córka miała wypadek samochodowy i leży w szpitalu. Drugi szok był już na miejscu, gdy lekarze powiedzieli mu, że 14-letnia Dorota jest w ciąży.

Dariusz pracował dorywczo i spokojnie żył w miasteczku na północ od Krakowa.

Z żoną doczekali się szóstki dzieci i dzięki temu korzystali z dobrodziejstwa programu 500+. Co miesiąc z tego tytułu do ich kieszeni trafiało 3 tys. zł. Żyli skromnie, ale godnie.

Wypadek pod Sopotem

Gdy 14-letnia Dorota zapytała, czy z przyjaciółką Samantą może pojechać na wakacje nad morze, rodzice nie robili przeszkód. Do ekipy dołączyło jeszcze dwóch chłopaków i starsza siostra Doroty. Pięcioosobowa grupa w sierpniowym słońcu miło spędzała czas w okolicach Gdańska. Jednego dnia wybrała się autem na wycieczkę do Sopotu. W drodze powrotnej doszło do wypadku, podczas którego Dorota doznała stłuczenia twarzy, nosa i złamania przedramienia. Obrażenia pozostałych osób nie są istotne w tej historii.

W każdym razie 14-latka trafiła do szpitala Copernicus w Gdańsku, gdzie troskliwie się nią zajęto, opatrzono rany i przy okazji pobrano krew do badań. Wykryto wówczas składnik, który wskazywał, że dziewczynka może być w ciąży.

Lekarze skontaktowali się z Dariuszem i poinformowali go o stanie zdrowia córki po wypadku samochodowym. O podejrzeniu ciąży powiedzieli mu, gdy następnego dnia rano przyjechał do Gdańska.

W dalszej części dowiesz się:

 • jak zareagował ojciec 14-latki na wieść o ciąży
 • co postanowił zrobić
 • jak zakończyła się ta sprawa.
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.