Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Może to będzie złota lub platynowa płyta z kolędami?

W Więcborku na rynku w świątecznej atmosferze śpiewano wspólnie kolędy. Fot. nadesłane W Więcborku na rynku w świątecznej atmosferze śpiewano wspólnie kolędy.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Na rynku mieszkańcy Więcborka i okolic mieli okazję poczuć prawdziwy „zapach” świąt. Był to przedsmak tego, co czeka nas jutro.

O tym, że święta są coraz bliżej, słychać było już z daleka za sprawą kolęd w wykonaniu wokalistek i wokalistów zespołów młodzieżowych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i zespołu Wesołe Nutki.

Na chętnych czekał barszczyk z pasztecikami. Nie brakowało też życzeń, które mieszkańcy składali sobie nawzajem. A im wszystkim spokoju i radości na święta życzył m.in. burmistrz Waldemar Kuszewski.

- Część tego świątecznego nastroju można było zabrać ze sobą do domu za sprawą płyty zatytułowanej „Wśród nocnej ciszy” wydanej z okazji Bożego Narodzenia - cieszą się pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Na płycie, którą można jeszcze cały czas nabywać i cieszyć się w domu na święta, można usłyszeć dziesięć kolęd i pastorałek w wykonaniu: Agaty Adamskiej, Natalii Borowiak, Wiktorii Borowiak, Adama Federa, Weroniki Gonciarz, Luizy Gracz, Patrycji Brus, Eweliny Kopeć, Basi Grzegorzewskiej, Martyny Cieślik, Oskara Mazalona, Magdy Skiby, Beaty Sadkowskiej, Ani Resler, Gosi Brączyk, Kaliny Waszak, Mileny Pilkiewicz, Klaudii Tusznio, Ani Kamińskiej, Agaty Pufal, Agnieszki Ryduchowskiej, Leny Tońskiej oraz Joanny Soja-Tońskiej.

Wokalistkom towarzyszy zespół: Mateusz Zawadzki, Bartek Wierachowski, Łukasz Staniszewski i Sławomir Stencel, który zaaranżował wszystkie utwory. - Tych, którzy nie są jeszcze szczęśliwymi posiadaczami płyty, informujemy, że można ją nabyć w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku - informują w MGOK-u.

Najbliższa okazja, by posłuchać kolęd na żywo, będzie 6 stycznia o godz. 18 podczas specjalnego koncertu. Jako że święta za pasem, w Więcborku rozstrzygnięto też dwa świąteczne konkursy plastyczne - „Na kartkę bożonarodzeniową” oraz „Na najładniej ubraną choinkę”. Wpłynęło ponad 200 kartek bożonarodzeniowych wykonanych w różnych technikach, z których komisja wyróżniła aż 52. Ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Drugi konkurs „Na najładniej ubraną choinkę” polegał na propagowaniu zwyczaju wspólnego ubierania choinki wśród młodych ludzi. Wzięły w nim udział różne placówki oświatowe z gminy Więcbork. Z dziewięciu zgłoszonych kreatywnych i niezwykle oryginalnych choinek jury postanowiło wyróżnić jedną - wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzewku.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.