Jakub Keller

Mundialowej strefy kibica w Grudziądzu nie będzie. Urzędnicy tłumaczą, że byłaby zbyt droga

Mundialowej strefy kibica w Grudziądzu nie będzie. Urzędnicy tłumaczą, że byłaby zbyt droga Fot. Piotr Bilski
Jakub Keller

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom urzędników, na grudziądzkiej marinie nie obejrzymy meczów nadchodzącego mundialu w Rosji. Powód? Zbyt wysokie koszty.

Utworzenie miejskiej strefy kibica na nadchodzący mundial w Rosji zostało wpisane w plan grudziądzkich imprez miejskich na rok 2018. Miała zostać urządzona na marinie. Miała...

Z uwagi na wysokie koszty organizacji, ratusz zrezygnował jednak z tego pomysłu. - Przeliczyliśmy koszty. Są one spore. Dla przykładu - Toruń za organizację strefy dla około tysiąca kibiców, będzie musiał wyłożyć około 120 tysięcy złotych - wylicza Magdalena Jaworska-Nizioł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Gdzie zatem będziemy mogli obejrzeć mecze, które wyłonią najlepszą piłkarską drużynę świata? Więcej na ten temat - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.