Mundurowy znieważony? Konflikt w policji

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Łukasz Ernestowicz

Mundurowy znieważony? Konflikt w policji

Łukasz Ernestowicz

Prokuratura zajęła się doniesieniem jednego z policjantów, który poskarżył się na pracownika cywilnego. Miał on znieważyć funkcjonariusza.

Doniesienie najpierw wpłynęło do komendy miejskiej.

- Potwierdzam. Otrzymaliśmy takie zgłoszenie od jednego z policjantów. Materiały przekazaliśmy do prokuratury rejonowej - odpowiada Marzena Solochewicz-Kostrzewska, rzeczniczka grudziądzkiej policji. - Nie będziemy prowadzić postępowania w tej sprawie, bo nie chcemy być posądzeni o sprzyjanie którejkolwiek ze stron tego sporu.

- Sprawa jest „śliska” - mówi anonimowo jeden z policjantów. - Huczy o niej już cała komenda. Wszyscy wiedzieli, że ta informacja trafi do prasy.

Na czym miało polegać znieważenie? - Chodzi o wulgarne słownictwo, a w zasadzie o jedno wulgarne wyrażenie - odpowiada Marcin Licznerski, zastępca prokuratora rejonowego w Grudzią-dzu. - Na razie badamy, kto miałby poprowadzić dochodzenie w tej sprawie.

Najprawdopodobniej sprawą zajmie się komenda wojewódzka w Bydgoszczy. To pierwszy tego typu przypadek w komendzie w Grudziądzu.

- Nie przypominam sobie podobnej sprawy ani konfliktów między cywilnymi pracownikami a funkcjonariuszami. Przynajmniej w ostatnich latach - mówi nadkomisarz Marzena Solochewicz-Kos-trzewska.

W grudziądzkiej komendzie pracuje ponad 260 mundurowych na etatach. Pracowników cywilnych jest 41.

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.