Na 70 urodziny chce wejść na szczyt Makalu, jednej z najwyższych gór świata

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

Na 70 urodziny chce wejść na szczyt Makalu, jednej z najwyższych gór świata

Daniel Dreyer

- Chcę sprawdzić czy "starszy pan" jest w stanie wspiąć się na tak wysoki szczyt - mówi Lech Flaczyński z Grudziądza. W wyprawie pomoże mu nagroda, którą zdobył podczas festiwalu podróżniczego "Kolosy".

- Cieszę się bardzo, bo dzięki tej nagrodzie mam sfinansowaną połowę wyprawy! - mówi Lech Flaczyński, himalaista z Grudziądza. W konkursie organizowanym w ramach gdyńskiego festiwalu podróżników "Kolosy" zdobył nagrodę "Wiecznie młodzi". To 15 tysięcy złotych na wyprawę, której celem jest zdobycie Makalu - położonego w Himalajach, liczącego 8.481 metrów nad poziomem morza, piątego co do wysokości szczytu świata.

Jak do wyprawy przygotowuje się Lech Flaczyński? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.