Paweł Michalczyk

Na bocheńskim rynku zamiast ogródków będą... archeolodzy

Wiosną 2017 roku archeolodzy poszukiwali na Rynku śladów dawnego ratusza. W tym roku prace będą kontynuowane Fot. Paweł Michalczyk Wiosną 2017 roku archeolodzy poszukiwali na Rynku śladów dawnego ratusza. W tym roku prace będą kontynuowane
Paweł Michalczyk

Prawdopodobnie przez trzy lata nie będzie okazji do napicia się kawy, schłodzenia lodami albo piwem w ogródkach kawiarnianych na bocheńskim Rynku. Już tej wiosny miasto zrezygnowało z takich atrakcji zapowiadając wielkie remonty w centrum miasta. Problem w tym, że nie wiadomo, kiedy takie roboty w ogóle się rozpoczną.

Każdego roku od kwietnia do września na płycie Rynku działały ogródki kawiarniane. W tym roku jest pusto. Przetargu na dzierżawę miejsc na placu w ogóle nie ogłoszono, ze względu na planowane badania archeologiczne, które poprzedzą remont nawierzchni.

Radny Piotr Dziurdzia - szef komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów rady miejskiej narzeka, że turyści i mieszkańcy nie mogą skorzystać z plenerowej gastronomii.

- Z drugiej strony nie wpłyną z tego tytułu żadne dochody do miejskiej kasy. Urzędników zawiodło chyba trochę racjonalne planowanie - dodaje Dziurdzia.

Magistrat chciał wydzierżawić jeden ogródek, ale od 15 do 17 czerwca na Dni Bochni. Przetarg unieważniono, bo nie było chętnych na prowadzenie takiej działalności przez ledwie trzy dni.

Tymczasem zapowiadane pierwotnie na czerwiec prace archeologiczne odsuwają się na bliżej nieokreślony termin, chociaż Bochnia już ponad dwa miesiące temu pochwaliła się, że otrzyma ponad 14,6 mln zł unijnego dofinansowania na rewitalizację centrum miasta.

Czytaj dalej i dowiedz się więcej o przyczynach opóźnień w pracach na boheńskim rynku. 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.