Na jesienno-zimową chandrę

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz / Polskapresse
Redakcja

Na jesienno-zimową chandrę

Redakcja

Zostań prenumeratorem cyfrowego wydania Gazety Krakowskiej i odkryj sposób na niepogodę.

Latem nie ma problemu z nudą w wolnym czasie - czeka na nas cudowna pogoda, jeziora, góry. Niemal każda miejscowość w Małopolsce idealnie sprawdza się na biwak. Jesień to czas szaroburej i mokrej aury. Mniej słońca to także mniej powodów do uśmiechu. Nic więc dziwnego, że jesienne szarugi mogą nas wprawić w stan przygnębienia. Tym razem na jesienną niepogodę i chandrę polecamy relaks w krakowskim aquaparku. Warto. Nie tylko ze względu na temperaturę wody, która utrzymuje się tu na poziomie 30 ºC, a więc można poczuć się jak w ciepłych krajach, tak naprawdę nie ruszając się dalej niż parę kilometrów od domowych pieleszy. Aquaparki od lat robią karierę w mało słonecznych i chłodnych krajach. W sztucznych tropikach od lat lubują się Niemcy, Finowie i Norwedzy. Kraków na tym polu ma naprawdę sporo do zaoferowania.

O krakowskim aquaparku mówi się, że to jeden z największych wodnych obiektów w Europie. Ten kolos, który jednorazowo może pomieścić blisko 900 osób szukających wodnych uciech, ma do zaoferowania naprawdę sporo. Znajdziemy tu aż sześć zjeżdżalni. Najdłuższa z nich ma długość 202,5 m. i proponuje zjeżdżanie z wysokości 18,5 m. Prawdziwy klimat grozy śmiałkowie odczują nie tylko za sprawą różnicy poziomów na zjeżdżalniach, ale także za sprawą efektów dźwiękowych. Mimo dużej dawki adrenaliny podczas zjeżdżania jest bardzo bezpiecznie. Zainstalowano tu nawet sygnalizację świetlną, a fotokomórki wykluczają niebezpieczeństwo spotkania się na trasie z innym śmiałkiem. Odważniaków zapraszamy na roller coaster, czyli nietypową zjeżdżalnię, gdzie zjeżdżający osiąga prędkość do 50 km/godz.

A może zamiast poszaleć na zjeżdżalniach, wolicie zrelaksować się w saunie? W strefie saun znajdziecie ceramiczną łaźnię parową, suchą saunę fińską, aromatyczną saunę suchą z drzewa cedrowego, saunę solną oraz Studnię Lodową. Krakowski park wodny to oczywiście mnóstwo dodatkowych atrakcji, np. mostek tybetański, czyli liny zawieszone bezpośrednio nad taflą wody, na których można poćwiczyć równowagę, ścianki wspinaczkowe czy tęczowa ścieżka, czyli podwieszana drabinka, którą łapiemy, by utrzymać równowagę na uciekających spod nóg wysepkach oraz dzikie źródła, gdzie trzeba się zmagać z silnym prądem. Dla małych pasjonatów wodnych uciech jest kolorowy brodzik z chlapiącymi wodą zwierzakami, a nawet statek piracki. Jednym słowem – dla każdego coś miłego.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy zestawy dwóch 2-godzinnych bilety wstępu do Parku Wodnego w Krakowie, do wykorzystania w grudniu. Aby otrzymać jeden z zestawów, wystarczy wykupić dostęp do miesięcznej prenumeraty serwisu plus.gazetakrakowska.pl w wersji Premium, czyli z e-wydaniem "Gazety Krakowskiej" w formie pdf. Cena to 29 zł. Gazeta Krakowska Plus to internetowa wersja "Gazety Krakowskiej", którą można czytać wygodnie na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie. Czytelnicy zyskują dostęp do serwisu bez uciążliwych reklam, rozbudowanego o dodatkowe materiały. Przeczytają w nim najciekawsze, najwartościowsze artykuły dostępne tylko dla prenumeratorów.

Jesteś zainteresowany promocją? KUP PAKIET

Promocja potrwa do 4 grudnia lub do wyczerpania zapasów

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.