Paweł Chwał

Na Podhalu dębiczanin okradający banki doczekał się ksywy „Janosik”

Grzegorz W. został zatrzymany 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle.  Policjanci ustalają teraz, czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi rozbojami, Fot. Małopolska policja Grzegorz W. został zatrzymany 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle. Policjanci ustalają teraz, czy mężczyzna nie jest powiązany z innymi rozbojami, do których dochodziło w ostatnich dwóch latach
Paweł Chwał

Kilka dni po napadzie z pistoletem hukowym w Nowym Targu, policja wytropiła 36-latka. Już w 2010 r. obrabował kilka banków i trafił za kratki. Na wolności zaatakował ponownie.

Zaledwie dwa lata po warunkowym zwolnieniu z więzienia, dębiczanin Grzegorz W. znowu napadł na bank. Na celownik wziął placówkę w Nowym Targu. Nie przeszkadzało mu jej położenie w ścisłym centrum miasta, ani tłumy ludzi na ulicach. Liczył, że ogarnięci szałem przedświątecznych zakupów niczego nie zauważą.

19 grudnia. Dochodziła godzina 17, kiedy 36-latek wtargnął do banku i oddał strzał w kierunku jednej ze ścian. Na szczęście była to tylko broń hukowa, ale i tak efekt był piorunujący.

- Sterroryzował pracowników i zażądał pieniędzy. Kiedy je otrzymał, zbiegł z gotówką w nieznanym kierunku - relacjonuje kom. Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że łupem napastnika padło kilka tysięcy złotych, które były w kasie.

Trop prowadził do Wisły

Zorganizowana wkrótce po napadzie obława, w tym blokada dróg i kontrolowanie przejeżdżających nimi samochodów, początkowo nie przyniosły rezultatu. Mimo to podejrzanego o dokonanie napadu dębiczanina udało się w końcu namierzyć i zatrzymać. Stało się to 28 grudnia w jednym z pensjonatów w Wiśle.

W dalszej części dowiesz się, w jaki sposob bandyta wydawał zrabowane pieniądze oraz dlaczego sumienie nie pozwoliło mu obrabować banku, w którym były... osoby starsze. 

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

!!!!

PDW WaŻka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.