Daniel Dreyer

Na śmieci w Grudziądzu brakuje milionów złotych. Trzeba je znaleźć

Usługa wywozu odpadów komunalnych jest coraz bardziej kosztowna. Wiele wskazuje na to, że już niebawem wszyscy odczujemy to w naszych portfelach. Fot. Piotr Bilski Usługa wywozu odpadów komunalnych jest coraz bardziej kosztowna. Wiele wskazuje na to, że już niebawem wszyscy odczujemy to w naszych portfelach.
Daniel Dreyer

W końcu rozstrzygnięto przetarg na wywóz odpadów w Grudziądzu. Sektor „Wodociągów” przejmuje firma Alba. Podwyżki opłat są praktycznie przesądzone.

Przetarg na wywóz odpadów komunalnych w latach 2018-19 ma długą historię. Pierwszy ogłoszono już w październiku ubiegłego roku. Wtedy na usługę miasto chciało wydać 27 mln zł. Teraz już wiemy, że za usługi trzeba będzie zapłacić dużo więcej: ponad 30,7 mln zł.

Skąd miasto weźmie brakujące pieniądze? Najpewniej z kieszeni mieszkańców. - Trwają analizy tej sytuacji. O jej wynikach i skutkach, poinformujemy w najbliższych tygodniach - mówi Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza.

Zwycięskie oferty - łącznie - są o niemal 3,9 mln zł wyższe niż  planował wydać ratusz. Mimo to przetarg rozstrzygnięto. Teraz miasto musi poszukać pieniędzy brakujących do zbilansowania systemu gospodarki odpadami.

Więcej o tym w pełnej wersji artykułu. Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.