Na Wyspach Szczęśliwych czas płynie inaczej. Leniwie

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Artur Drożdżak

Na Wyspach Szczęśliwych czas płynie inaczej. Leniwie

Artur Drożdżak

Wyspy Kanaryjskie to część Hiszpanii, w której z roku na rok osiedla się coraz więcej cudzoziemców, wśród których są Polacy

Tu nikt nie przejmuje się na-pięciami związanymi z przesileniem politycznym i dążeniami Katalonii do niepodległości. Tu życie toczy się w innym rytmie, wolniej, bez pośpiechu. Ludzie częściej niż o polityce myślą tu o tym, czy zjeść pół ośmiornicy, czy całą.

- Może kalmary? - kusi Ivanka, Czeszka, która przyjechała tu spod Brna 10 lat temu i już została. Wracać do ojczyzny nie zamierza. Ma nieduży lokal, płaci podatki, dobrze żyje.

- Zawsze znajdę czas, by się wykąpać w oceanie. Praca nie ucieknie - dodaje. Doradza turystom, by zwolnić tempo życia.

Nie bez powodu Kanary są też znane jako Wyspy Szczęśliwe. To raj także kulinarny. Tapas, drobne dania, przekąski z oryginalnymi sosikami, zastępują dwudaniowy obiad. Wystarczy spróbować i na nic więcej w żołądku już nie ma miejsca. Są też pyszne tzw. papas arrugadas, czyli pomarszczone ziemniaczki z sosem pikantnym mojo picon, lub różne gatunki sera, w tym jeden przyrządzany z serwatki z polnym ostem.

Z dalszej części tekstu dowiecie się więcej na temat Wysp Kanaryjskich. Dlaczego warto je odwiedzić, jak najlepiej tam dotrzeć?

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.