Artur Drożdżak

Najpierw napadł na pielgrzymów, a po chwili trafił na... nożownika

Oskarżony o próbę zabójstwa Arkadiusz C. (z lewej) oraz pokrzywdzony Konrad W. ( z prawej), który już usłyszał wyrok za rozbój. Fot. Artur Drożdżak Oskarżony o próbę zabójstwa Arkadiusz C. (z lewej) oraz pokrzywdzony Konrad W. ( z prawej), który już usłyszał wyrok za rozbój.
Artur Drożdżak

W trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie dwaj ludzie zrabowali flagę gościom z Czech. Jeden z rabusiów wdał się potem w bójkę z Arkadiuszem C. ps. „Sabaka”, który dźgnął go nożem.

Trzech niemłodych już mężczyzn leniwie sączyło alkohol na ławce w Nowej Hucie. Bez emocji obserwowali przemarsz pielgrzymów, którzy z całego świata przyjechali do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Było słoneczne, lipcowe popołudnie 2016 roku, w sam raz na zimne piwko z pobliskiego sklepu Żabka.

Bywalcy z os. Stalowego

Bogdan i Janusz popijali trunek i zerkali na najważniejszego w tym gronie Arka, do którego zwyczajowo zwracali się „Sabaka”, czyli z języka rosyjskiego: pies.

Miał posłuch na osiedlu Stalowym i to nie tylko dlatego, że dalszym członkiem jego rodziny jest Janusz T. ps. Krakowiak, słynny gangster ze Śląska, który swoją karierę przestępczą rozpoczynał tuż za rogiem, na nowohuckim os. Na Skarpie.

Czujny Arek pierwszy zauważył troje młodych ludzi, którzy, jak mu się wydawało, bez powodu zaczepili spokojnie maszerujących pielgrzymów z Czech. Grupka małolatów była agresywna i bez pytania o zgodę zabrała Czechom identyfikatory ŚDM i ich narodową flagę.

Czytaj więcej:

 • kogo najbardziej zirytowała cała sytuacja?
 • jaki był dalszy ciąg historii?
 • jak sprawę ocenił biegły?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.