Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Najtrudniej jest zmienić przyzwyczajenie

Czytaj dalej
Daniel Szafruga

Najtrudniej jest zmienić przyzwyczajenie

Daniel Szafruga

Najpierw był zachwyt nad tym, jak okazyjnie udało mu się kupić mieszkanie w podkrakowskiej wsi. Potem przez blisko pół roku, ilekroć go spotkałem, słyszałem wykład o wyższości życia pod Krakowem nad dogorywaniem w komorze gazowej, czyli w mieście. Od października stał się nerwowy. Po miesiącu spytał, czy nie znam kogoś, kto chciałby okazyjnie kupić ładnie urządzone mieszkanie pod miastem. Sprzedaje je, bo powietrze jest tam gorsze niż w centrum.

- Tamtejsi mieszkańcy, a przynajmniej część z nich dzielą śmieci na te do pieca i do lasu - tłumaczył. - Pierwsze segregują na dzienne i nocne. Podejrzewam, że tak jest w większości podkrakowskich miejscowości. Wracam do Krakowa. 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Daniel Szafruga

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew Rusek

Żeby ta uchwała była realna, miasto si mieć mniejszy obszar. Obecnie Kraków jest w ogóle za duży (zarówno liczba ludności, jak i obszar miasta), gdyż w 1973 r. do miasta włączono wiele wsi (są to wiejskie obszary), do których NIGDY nie dotrze sieć MPEC (jest to ekonomicznie nieuzasadnione a nawet pod względem ekonomii wręcz idiotyczne) a bywa, że nie wszędzie jest gazyfikacja, więc pozostaje ogrzewanie elektryczne, które jest drogie (by zapewnić tyle ciepła ile daje węgiel, koszt musiałby być 5-6-krotnie większy). Dlatego, by ta uchwała była realna, Kraków musi stać się mniejszy i wschodnią granicę Miasta powinno się przesunąć na zachód o ok. 4 km. Stanowczo takie wsie, jak Wolica, Wróżenniki, Cło, Węgrzynowice, Kościelniki, Kantorowice itd. powinny być poza granicami administracyjnymi miasta Krakowa. Najlepiej, by Nowa Huta stała się odrębnym miastem, gdyż Kraków to obecnie jest naprawdę moloch, w którym się żyje niekomfortowo. A biurowce to zakała miasta i to one przyczyniły się do korków ulicznych (do fabryk robotnicy dojeżdżają autobusem lub tramwajem, a pracujący w biurze - nie wiem z jakiej racji - musi mieć od razu samochód "osobisty", czyli dla jednej osoby). Wyburzyć biurowce, w pierwszej kolejności Capgemini a korporacjom powiedzieć gromkim głosem: wynocha z Krakowa.

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.