Najwięcej zarobią u nas Mikołaje [STAWKI]

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec
Katarzyna Paczewska

Najwięcej zarobią u nas Mikołaje [STAWKI]

Katarzyna Paczewska

Przedświąteczne oferty pracy czekają już na chętnych. Poszukiwani są m.in. kurierzy i sprzedawcy. Stawki w Kujawsko-Pomorskiem, w porównaniu z zeszłym rokiem, są wyższe o około 10 procent.

- Okres przedświąteczny na rynku pracy zaczyna się już w momencie przygotowania się przedsiębiorstw produkcyjnych do boomu świątecznego - wyjaśnia Emilia Czyżniewska z agencji pracy GP People w Toruniu, które swoje biuro ma również w Bydgoszczy. - Już od początku listopada zauważamy znaczny wzrost liczby ofert pracy w naszym regionie. Najczęściej pojawiają się one dla kurierów, sprzedawców, magazynierów, hostess oraz osób pracujących w charakterze Mikołajów, elfów lub śnieżynek.

- Co roku stawki rosną o około 10 procent w stosunku do roku poprzedniego - wyjaśnia Czyżniewska. - Tuż przed świętami Mikołaje czy elfy mogą liczyć nawet na 300 złotych na godzinę, a w święta nawet więcej. Jednak średnia stawka oscyluje w okolicach kilkudziesięciu złotych. Jeśli chodzi o prace podstawowe, takie jak w magazynie, na produkcji czy promocji, to wahają się one między 9 a 20 złotych. Wszystko zależy od specyfiki stanowiska.

Przedświąteczne oferty pracy czekają już na chętnych. Poszukiwani są m.in. kurierzy i sprzedawcy. Stawki w Kujawsko-Pomorskiem, w porównaniu z zeszłym
Tomasz Bolt Przedświąteczne oferty pracy czekają już na chętnych. Poszukiwani są m.in. kurierzy i sprzedawcy. Stawki w Kujawsko-Pomorskiem, w porównaniu z zeszłym rokiem, są wyższe o około 10 procent.

„Widziałam ofertę dla Gwiazdora za 20 złotych za godzinę. Dziennie można tak naprawdę nieźle zarobić” - pisze na forum Strefy Biznesu internautka Danjka.

Trochę więcej zarabiają zawodowi indywidualni Gwiazdorzy. - Koszt wizyty Świętego Mikołaja w domu lub mieszkaniu w Bydgoszczy wynosi 150 złotych, w okolicy Bydgoszczy od 200 złotych - podaje na swojej stronie Jarosław Zaremba, który świadczy takie usługi.v- Wizyta Świętego Mikołaja w wigilię do godziny 15 kosztuje u nas 169 złotych, a później 229 złotych - mówi Paweł Kowalski, którego firma działa głównie w Toruniu, ale też w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Włocławku. - W pierwszy i drugi dzień świąt stawka wynosi 149 złotych.

Najniższe ceny mają osoby, które nie prowadzą takiej działalności, a tylko dorabiają, ogłaszając się na forach i portalach. Wybierając ofertę możesz zapytać, czy stawka dotyczy całej wizyty, czy godziny, a także czy osoba ma doświadczenie w kontaktach z dziećmi.

Jak zaznacza ekspertka GP People najwcześniej pojawiają się ogłoszenia o pracę z branży spożywczej. - Tych ofert mamy w naszej agencji naprawdę sporo już od kilku tygodni - podaje pani Emilia.

To właśnie sklepy już wkrótce będą przeżywały największe oblężenie. Potrzebują więc nowych pracowników.

- Z początkiem listopada przygotowujemy się do wzmożonego ruchu przed świętami. Już teraz prowadzimy rekrutację wśród osób, które zainteresowane są dodatkową pracą sezonową - przyznaje Michał Sikora, kierownik do spraw komunikacji Tesco Polska.

Sieci są pomysłowe, jeśli chodzi o przyciąganie do siebie kandydatów. Jakiś czas temu pensje podnosiły między innymi Biedronka, Lidl, Polomarket i Kaufland. Ale na tym handlowcy nie poprzestają. Bony i dopasowanie godzin pracy do możliwości osób młodszych choćby studentów to nie koniec.

- Chcemy, aby pracowały u nas osoby pełne zaangażowania i pasji do handlu, dlatego w tym roku wystartowaliśmy z programem rekomendacji pracowników - zdradza Sikora. - Dzięki niemu pracownik Tesco, który poleci idealnego kandydata do wsparcia sklepów w okresie przedświątecznym otrzyma 100 złotych premii.

Uwaga, warunkiem otrzymania nagrody jest pomyślne przejście procesu rekrutacji przez kandydata i przepracowanie minimum 80 godzin od 1 listopada do 31 grudnia 2016 roku.

Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.