Artur Drożdżak

Napadał na banki w Krakowie. Zgubił go brak zębów

Grzegorz W. w konwoju policji prowadzony do krakowskiego sądu na ogłoszenie wyroku w 2010 r. Fot. Artur Drożdżak Grzegorz W. w konwoju policji prowadzony do krakowskiego sądu na ogłoszenie wyroku w 2010 r.
Artur Drożdżak

Grzegorz W. w 2010 r. dokonał serii napadów na banki w Krakowie. Usłyszał wyrok 7 lat więzienia Wcześniej przedterminowo wyszedł na wolność. Wpadł, bo dokonał skoku na bank w Nowym Targu

Wysoki, szczupły mężczyzna koło godz. 17 wszedł do banku przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Spokojnym głosem poprosił o pieniądze. Kasjerka nie zrozumiała, o co właściwie chodzi klientowi, ale w sekundzie wszystko stało się jasne, gdy wyjął pistolet hukowy i strzelił w powietrze.

Kobieta trzęsąc się ze strachu od razu wydała mu gotówkę i tylko patrzyła, gdy miarowym krokiem wychodził z budynku. Opisała potem jego sylwetkę, twarz i zwróciła uwagę na brak zębów.

Widoczny brak zębów

Policjantom wystarczyło kilka dni, by po tym charakterystycznym szczególe zidentyfikować rabusia.

Jeden z kryminalnych przypomniał sobie, że przed laty w Krakowie ścigano bandytę, który w identyczny sposób rabował banki i także rzadko chodził do dentysty.

Tak funkcjonariusze wpadli na trop Grzegorza W. Pokazali jego zdjęcie kasjerce z banku i kobieta potwierdziła przypuszczenia kryminalnych: To ten bandyta.

Grzegorz W. jest kawalerem o wykształceniu zawodowym (wyuczony fach - meblarstwo). Przed laty pracował fizycznie w Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Dawno temu był karany za próbę oszustwa.

Ciągle narzekał na brak gotówki i postanowił coś z tym zrobić na początku 2010 r. Takie miał noworoczne postanowienie. Miotacz gazu i atrapę broni palnej kupił rok wcześniej, jak twierdził potem - dla własnego bezpieczeństwa, gdy chodził nocami po ulicach. Był przekonany, że osoba w stresie mogła jego atrapę uznać za prawdziwy pistolet.

  • W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. jak dochodziło do napadów na banki i jak rabuś wydawał skradzione pieniądze.

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.