Nasi superbohaterowie [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Matthias Schrader
Adam Szczęśniak

Nasi superbohaterowie [wideo]

Adam Szczęśniak

Amerykanie mają Batmana, Spidermana i Fantastyczną Czwórkę; my mamy naszych superbohaterów z krwi i kości. Znakomitych sportowców.

Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez po raz pierwszy odsłoni drugą stronę medalu. Od 26 lutego w kinach do obejrzenia film „110%“ w reżyserii Agnieszki Goli-Rakowskiej wyprodukowany przez Łukasza Borzęckiego.- To filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze i smaku zwycięstw. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Przejechaliśmy tysiące kilometrów, odwiedziliśmy kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to, by pokazać inną stronę życia sportowców. Rywalizacja i mordercza walka, zmaganie się z własnymi słabościami, nadludzki wysiłek i presja, radość zwycięstw i ciężar samotnych porażek, hejt i uwielbienie kibiców. Kim są sportowi idole? Czym różnią się od innych? Co oznacza dla nich orzeł na piersi? To wszystko pokażemy w filmie - mówi reżyser.Nasi superbohaterowie [wideo]
nadesłane Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez po raz pierwszy odsłoni drugą stronę medalu. Od 26 lutego w kinach do obejrzenia film „110%“[b] w reżyserii Agnieszki Goli-Rakowskiej wyprodukowany przez Łukasza Borzęckiego. [/b]

- Zależało nam, żeby pokazać „nieuchwytne“, czyli to co kryje się w ich umysłach, charakterach, uczuciach. Jak to jest zderzyć się z „kibicowskiem hejtem“. Chcieliśmy spojrzeć na nich z perspektywy Nikodema Żukowskiego i Jana Blecharza, wybitnych psychologów sportu. Pozwolić widzom dotknąć granic ludzkich możliwości, odszukać źródła siły. Poczuć, jakimi muszą być ludźmi, żeby zostać mistrzami. Zrobiliśmy film o prawdziwych ludziach, z dużym ładunkiem pozytywnej energii - przyznaje Borzęcki.W rolach głównych wystąpią: Rafał Sonik, Mateusz Kusznierewicz, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Bartłomiej Bonk, Adam Małysz, Karol Bielecki, Katarzyna Rogowiec, Maja Włoszczowska, Andrzej Wrona, Rafał Majka, Natalia Partyka, Zbigniew Bródka, Zofia Noceti-Klepacka i Robert Lewandowski. Wiekszości nie trzeba przedstawiać. Mniej znane są może panie: Noceti-Klepacka to żeglarka (windsurfing), medalistka największych światowych imprez, a Partyka i Rogowiec to sportowcy niepełnosprawni, mistrzynie paraolimpiady, pierwsza gra w tenisa stołowego (także z pełnosprawnymi), druga biega na nartach.Warto zatem poznać prawdziwe oblicze sportu.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.