Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Chwał

Nasz człowiek na mundialu. Cały region ściska teraz kciuki za Artura Jędrzejczyka

Artur Jędrzejczyk identyfikuje się z Dębicą. Po Euro odwiedził Mariusza Szewczyka przekazując dla miasta reprezentacyjną koszulkę Fot. archiwum Artur Jędrzejczyk identyfikuje się z Dębicą. Po Euro odwiedził Mariusza Szewczyka przekazując dla miasta reprezentacyjną koszulkę
Paweł Chwał

Pochodzący z Dębicy Artur Jędrzejczyk stoi przed szansą zapisania się w historii polskiego sportu. Jeżeli trener Adam Nawałka zdecyduje się wpuścić go na boisko podczas rosyjskiego mundialu, będzie pierwszym zawodnikiem z naszego regionu, któremu dane było zagrać podczas najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie.

30-letni zawodnik ma za sobą nie najlepszy sezon, ale dla trenera reprezentacji stanowi wciąż dużą wartość.

- Artur bardzo dobrze wypadł podczas przygotowań w Arłamowie. Zmobilizował się na tyle, że kolejny raz przekonał Adama Nawałkę do siebie - opowiada Roman Jędrzejczyk, tata reprezentanta Polski.

Jak przypuszcza, duże znaczenie miało również to, że jego syn jest zawodnikiem uniwersalnym, który z łatwością może występować na różnych pozycjach na boisku. - W przypadku kontuzji czy wykluczenia któregoś z graczy, Artur może okazać się doskonałym zmiennikiem i panaceum na problemy kadrowe. Po cichu liczę jednak na to, że - podobnie jak to miało miejsce na Euro, mój syn mimo wszystko będzie wychodził na murawę w podstawowej „jedenastce”. Lat mu przybywa i kolejnej takiej szansy raczej już nie będzie mieć - mówi Roman Jędrzejczyk.

Dwa lata temu na boiskach we Francji „Jędza” (taką ksywę nosi Artur Jędrzejczyk) był jednym z filarów polskiej defensywy. Według statystyk opublikowanych przez serwis whoscored.com dębiczanin w meczach ćwierćfinałowych miał najwięcej przechwytów ze wszystkich piłkarzy, którzy grali na mistrzostwach.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • jak rozpoczęła się przygoda Jędrzejczyka z piłką?
 • jak rozwijała się kariera tego zawodnika? 
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.