Konrad Karaś

Nasze Dobre Podkarpackie 2021. PWSTE w Jarosławiu - publiczna uczelnia zawodowa z wielkimi możliwościami. Ucz się z najlepszymi!

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu im. ks. Bronisława Markiewicza oferuje bezpłatne studia stacjonarne i niestacjonarne Fot. materiały uczestnika konkursu Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu im. ks. Bronisława Markiewicza oferuje bezpłatne studia stacjonarne i niestacjonarne
Konrad Karaś

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu została zgłoszona do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie 2021. To największa w naszym regionie publiczna uczelnia zawodowa.

Studenci PWSTE mogą zdobywać wykształcenie w ramach 5 instytutów: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznego, Inżynierii Technicznej, Ochrony Zdrowia i Stosunków Międzynarodowych. Oprócz 3-letnich studiów licencjackich, 3,5-letnich studiów inżynierskich, kształceni są także przyszli magistrzy, których nauka trwa 5 lat, 2 lata lub 1,5 roku. W ofercie dostępne są także studia podyplomowe.

Oferta jarosławskiej uczelni to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. A psychologia to kolejny praktyczny kierunek, po którym absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie.

Nowoczesny sprzęt i znakomita infrastruktura

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu posiada nowoczesny i najbardziej malowniczy kampus na Podkarpaciu. Studenci mają do dyspozycji: halę sportową, siłownię, salę fitness, korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz studio ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych. Zajęcia na uczelni odbywają się w wyposażonych laboratoriach takich jak strzelnica interaktywna, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych czy recepcja hotelowa.
Warto podkreślić, że PWSTE dysponuje miejscami w położonym blisko uczelni akademiku. Jest to miejsce na prawdziwą integrację!

Wielkie możliwości dla studentów

Wszyscy studenci jarosławskiej uczelni mają dostęp do multimedialnej biblioteki. Na tej platformie zamieszczane są różne materiały m.in. książki, czasopisma, nagrania wykładów, a także archiwalia związane z regionem. Dodatkowo PWSTE posiada usługę e-programy, która pozwala żakom na zdalne korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego i ekonomicznego używanego w trakcie studiów. Stały dostęp do plików powoduje, że studenci mogą kontynuować prace nad projektami nawet poza godzinami zajęć.

Uczelnia oferuje też szeroki pakiet stypendiów. W przypadku trudnej sytuacji materialnej każda osoba ucząca się może złożyć wniosek o stypendium socjalne. A jeśli wyróżnia się wynikami w nauce, może liczyć na stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Rozwijaj swoje pasje w PWSTE

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu przygotowała dla swoich studentów liczne rodzaje aktywności, które przy okazji będą szansą do integracji z innymi. Oprócz szeregu kół naukowych na uczelni działa Chór Akademicki „Appassionato”. Ponadto dla każdego, kto chce już podczas studiów zatroszczyć się o swoją karierę, uczelnia przygotowała Akademickie Biuro Karier oraz Inkubator Przedsiębiorczości.
Należy dodać, że uczelnia w Jarosławiu od kilku lat bierze udział w programie Erasmus+, co oznacza, że każdy student PWSTE może wyjechać i wziąć udział w zajęciach na zagranicznych uczelniach lub odbyć praktyki zawodowe w innym kraju.

Warto wiedzieć!

Wśród wykładowców PWSTE znajdują się doświadczeni specjaliści o najwyższych kwalifikacjach. Zajęcia prowadzone są przez kadrę reprezentującą m.in.: AGH w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytet Rzeszowski.

Konrad Karaś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.