Nasze Dobre Podkarpackie. Chleb z produktów bezglutenowych z piekarni Elżbiety Nawłoki. Smaczne i zdrowe pieczywo

Czytaj dalej
Fot. Materiały uczestnika konkursu NDP
Urszula Sobol

Nasze Dobre Podkarpackie. Chleb z produktów bezglutenowych z piekarni Elżbiety Nawłoki. Smaczne i zdrowe pieczywo

Urszula Sobol

Piekarnia F.P.H.U. HELVA Elżbiety Nawłoki jest już znana naszym Czytelnikom. Do edycji Nasze Dobre Podkarpackie 2021zgłosiła swój kolejny produkt, a jest nim chleb z produktów bezglutenowych.

Chleb z produktów bezglutenowych pieczony jest na bazie ryżu brązowego, kaszy gryczanej niepalonej z dodatkiem ziaren słonecznika, nasion chia, pestek dyni i siemienia lnianego. Bez mąki, drożdży, mleka i jaj - czyli bez najczęściej spotykanych alergenów.

Dodatkową zaletą chleba z kaszy jest wysoka zawartość magnezu. Zwiększona zawartość błonnika, co wspomaga układ trawienny.

Chleb jest sprzedawany na wagę, w cenie 15,90 zł/kg. - Jego s kład to: ryż brązowy, kasza gryczana niepalona, ziarna słonecznika, pestki dyni, siemię lniane, nasiona chia, sól kłodawska, i woda. Chleb może zawierać śladowe ilości glutenu - opowiada Elżbieta Nawłoka, właścicielka piekarni. - Chlebek pojawił się w sprzedaży 17 czerwca, czyli 4 miesiące temu i w tak krótkim czasie zyskał wielu sympatyków.

W sprzedaży piekarnia Nawłoka posiada cały czas stały asortyment, poszerzając go co jakiś czas o produkty, o które pytają klienci. - Od bułek kajzerek po chleb żytni bez drożdży - wylicza właścicielka piekarni. - Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Piekarnia F.P.H.U. HELVA jest już znana Czytelnikom Nowin

Rzeszowska piekarnia F.P.H.U. HELVA jest już znana naszym Czytelnikom. Pierwszy raz wzięła udział w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie w 2005 roku.

- Od tego czasu minęło już 17 lat, a my co roku staramy się zgłaszać jakiś produkt - opowiada Elżbieta Nawłoka, właścicielka piekarni.

I dodaje, że zdecydowała się kolejny raz na udział w konkursie NDP, bo uważa, że jest to bardzo fajna inicjatywa na promocję lokalnych produktów czy usług. - Idea promocji lokalnych firm szczególnie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, a Gazeta Codzienna Nowiny trafia do szerokiego grona czytelników, co daję możliwość dobrej promocji - dodaje właścicielka piekarni.

Piekarnia z wieloletnim doświadczeniem i tradycją

Piekarnia Elżbiety Nawłoki w Rzeszowie to firma z wieloletnią tradycją. Od początku swojego istnienia bazuje niezmiennie na tych samych recepturach, poszerzając je o nowy asortyment.

Produkcja pieczywa jest produkcją rzemieślniczą. Pieczywo wypiekane jest w piecach szamotkowych, a szefowa stawia na tradycyjne receptury, oparte tylko na naturalnych składnikach. Stanowczo przeciwstawia się substancjom konserwującym, polepszaczom czy różnym miksom. Wszystkie chleby wypiekane są na naturalnym zakwasie chlebowym.
- Ważna jest dla nas jakość a nie ilość, dlatego klienci tak cenią sobie nasze wyroby. W ofercie mamy chlebki żytnie, pszenne, mieszane, z ziarnami, bez ziaren, mniejsze, większe, chałki, kapuśniaczki, drożdżówki, różnego rodzaju bułki. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom wymagającego dziś klienta, nie rezygnując przy tym z naszych założeń - podkreśla Elżbieta Nawłoka.

Warto wiedzieć!

Piekarnia F.P.H.U. HELVA Elżbiety Nawłoki

Piekarnia Nawłoka oferuje swoim klientom bogatą ofertę pieczywa. Proponuje m.in. chleb żytni, orkiszowy oraz wiejski, a także bułki i wiele innych smacznych produktów. Szefowa piekarni stawia na tradycyjne receptury, oparte tylko na naturalnych składnikach.

Piekarnia Elżbiety Nawłoki to firma z wieloletnią tradycją. Istnieje na rynku już 28 lat i 28 lat bazuje niezmiennie na tych samych recepturach, poszerzając je o nowy asortyment.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.