Konrad Karaś

NASZE DOBRE PODKARPACKIE. Pierogi ruskie z Zakładu Produkcji Spożywczej KUSZ Catering z Chmielnika. Takie jak u babci!

Pierogi ruskie z Chmielnika robione są według tradycyjnego przepisu, bez użycia konserwantów. Można przygotować je na trzy sposoby: gotować, smażyć lub Fot. materiał uczestnika konkursu Pierogi ruskie z Chmielnika robione są według tradycyjnego przepisu, bez użycia konserwantów. Można przygotować je na trzy sposoby: gotować, smażyć lub podgrzewać w mikrofali
Konrad Karaś

Pierogi ruskie z Chmielnika to produkt zgłoszony dokonkur- su Nasze Dobre Podkarpackie 2021 przez Zakład Produkcji Spożywczej KUSZ Catering z Chmielnika.

Zakład Produkcji Spożywczej KUSZ Catering po raz pierwszy zgłosił swój produkt w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie.

- Zdecydowaliśmy się na udział w konkursie z czystej ciekawości oraz ze względu na promocję naszego wyrobu. Chcielibyśmy trafić do szerokiego grona konsumentów z terenu Podkarpacia. A dlaczego postawiliśmy na pierogi ruskie? To nasz sztandarowy produkt! Dobrze też wiemy, że pierogi są jedzeniem smacznym i lubianym nie tylko w naszym regionie, ale w całej Polsce – mówi Piotr Kusz, właściciel Zakładu Produkcji Spożywczej KUSZ Catering.

Pierogi ruskie z Chmielnika robione są według tradycyjnego przepisu, bez użycia konserwantów. W ich skład wchodzi: mąka pszenna, ziemniaki 25%, ser biały 25%, woda, jaja, cebula smażona, olej rzepakowy, sól, pieprz.

Gotowe pierogi sprzedawane są później w 500 g opakowaniach, w atmosferze ochronnej MAP (osłona gazu spożywczego), dzięki czemu dłużej zachowują świeżość bez stosowania konserwantów. Produkt należy przechowywać w temperaturze od +2°C do +6°C.

Pierogi można przygotować na trzy sposoby: gotować w posolonej wodzie, smażyć na patelni lub podgrzewać w mikrofali. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujemy, jedzenie powinno być gotowe po 2 minutach od początku jego przygotowywania.

- Nie będę ukrywał, że pierogi ruskie sprzedają się u nas najlepiej. Staramy się żeby były one smaczne, takie jak u babci lub nawet jeszcze smaczniejsze - dodaje Piotr Kusz.

Firma z doświadczeniem

Wiodącą działalnością Zakładu Produkcji Spożywczej KUSZ Catering są usługi cateringowe, w których świadczony jest szeroki wachlarz wyrobów własnych, gorących dań, deserów dla instytucji samorządowych, firm budowlanych i klientów indywidualnych.

- Jesteśmy na rynku 23 lata. Nasza wieloletnia współpraca z różnymi podmiotami ugruntowała naszą pozycję. Jakość naszych wyrobów doceniania jest przez wielu - podkreśla właściciel Zakładu Produkcji Spożywczej KUSZ Catering Piotr Kusz.

Wyroby firmy – w tym pierogi ruskie - można zamówić przez telefon z dostawą do domu na terenie Gminy Chmielnik, Rzeszowa lub okolic. Może je również nabyć w sklepach stacjonarnych na terenie Podkarpacia, m.in. w Dylągówce, Błażowej, Czudcu, Przeworsku, Leżajsku, Jarosławiu, Sokołowie Małopolskim, Trzebosi, Stobiernej.

Pierwszy pierogomat na Podkarpaciu

Warto przypomnieć, że w lipcu ubiegłego roku Zakład Produkcji Spożywczej KUSZ Catering postawił pierwszy na terenie Podkarpacia pierogomat, czyli automat z jedzeniem, w którym oprócz pierogów można kupić gołąbki, krokiety, a także danie obiadowe. Pierogomat usytuowany jest przy wyjściu z hali Makro przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie. Jego asortyment jest stale urozmaicany.

Warto wiedzieć!

Firma KUSZ Catering została założona w 1997 roku, świadcząc usługi transportowe na terenie województwa podkarpackiego. Od początku zajmowała się dystrybucją ekologicznych produktów rolno-spożywczych Doliny Strugu dla zainteresowanych podmiotów. Obecnie wiodącą działalnością firmy jest catering i produkcja wyrobów garmażeryjnych takich jak: pierogi, krokiety, gołąbki, naleśniki. Pracownicy zakładu codziennie przygotowują również dania obiadowe, które dostarczane są później do szkół, firm i instytucji samorządowych.

Konrad Karaś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.