Łukasz Winczura

Nasze Miasto Tarnów tak się pali do rządzenia, że jako pierwsze zarejestrowało swój komitet

Nasze Miasto Tarnów może już oficjalnie prowadzić kampanię wyborczą. Wkrótce powinniśmy poznać ich rywali do ratusza Fot. Artur Gawle Nasze Miasto Tarnów może już oficjalnie prowadzić kampanię wyborczą. Wkrótce powinniśmy poznać ich rywali do ratusza
Łukasz Winczura

Własny komitet wyborczy zarejestrowali już oficjalnie pierwsi chętni do objęcia władzy w Tarnowie. Najszybciej w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego pojawili się przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Olszówki - Nasze Miasto Tarnów.

Stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów zostało zarejestrowane 19 stycznia tego roku. Publicznie po raz pierwszy zaprezentowało się 7 marca, gdy na drzwiach ratusza jego członkowie przybili „Deklarację Tarnowską”. Wkrótce utworzyli własny klub w radzie miejskiej. Powstał on z fuzji koła radnych SLD, który tworzyli Piotr Górnikiewicz oraz Jakub Kwaśny i resztek ugrupowania „Tarnowianie” skazanego za łapówkę byłego prezydenta Ryszarda Ścigały. Akces do Naszego Miasta Tarnów zgłosiła obecna przewodnicząca klubu Grażyna Barwacz i Stefan Wrona, który objął mandat po Ścigale.

Trzon stowarzyszenia tworzą jednak przede wszystkim lokalni działacze osiedlowi oraz społecznicy, którzy spełniają się w rozmaitych fundacjach oraz stowarzyszeniach.

- Nasze stowarzyszenie ma charakter otwarty. Owszem, różni nas wiele, począwszy od polityki, na religii kończąc. Ale łączy troska o przyszłość Tarnowa - mówi Jerzy Kowalski, prezes stowarzyszenia.

Nasze Miasto Tarnów deklaruje, że wystawi pełne listy wyborcze we wszystkich czterech okręgach w mieście, prezentuje już także własnego kandydata w wyborach prezydenckich. Jest nim 46-letni Tomasz Olszówka - tarnowianin z urodzenia, absolwent I LO. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekonomię na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Pracował między innymi jako dyrektor finansowy w tarnowskich Zakładach Mechanicznych, a przez ostatnie lata kierował Centrum Zdrowia Tuchów. Niedawno złożył rezygnację z prezesury. Zatrzymał jednak stanowisko w zarządzie. Do tej pory dał się poznać jako radny osiedlowy na Strusinie. Debiutuje w dużej polityce samorządowej.

Czytaj więcej i sprawdź, jakich nazwisk możemy się spodziewać na listach do poszczególnych okręgów wyborczych.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.