Natalia Nykiel: Studia są dla mnie odskocznią od show-biznesu

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Natalia Nykiel: Studia są dla mnie odskocznią od show-biznesu

Paweł Gzyl

Natalia Nykiel to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki młodego pokolenia. Właśnie ukazała się jej nowa płyta - „Origo”. Jej wydanie jest dla nas pretekstem do rozmowy o dojrzewaniu w show-biznesie.

- Pod koniec wakacji zapowiedziałaś przerwę w karierze. Tymczasem dostajemy teraz twoją nową płytę – „Origo”. Skąd ten niespodziewany zwrot akcji?
- Muszę to sprostować – nie zapowiedziałam przerwy w karierze, a przerwę w koncertowaniu do końca roku. To niespodziewany zwrot dla fanów, ale ja zaplanowałam go już wcześniej. To były dwie równoległe rzeczy, które zbiegły się w czasie: to, że chciałam spróbować studiowania za granicą i to, że nie chciałam zostawiać słuchaczy z pustymi rękami. Dlatego od stycznia do końca wakacji pracowałam w tajemnicy nad nowymi piosenkami – a teraz „Origo” trafiło do sklepów. Wszyscy lubimy niespodzianki, więc wierzę, że ta premiera jest ekscytująca nie tylko dla mnie, ale i dla fanów.

- Co cię podkusiło, by przerwać karierę i wyjechać za granicę na studia?
- Od kiedy przeprowadziłam się do Warszawy sześć lat temu, łączę koncerty i nagrania ze studiami dziennymi. To już jest mój drugi kierunek – kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej. I właśnie w jego ramach pojechałam na stypendium za granicę.

- To dlatego na „Origo” jest piosenka zaśpiewana po hiszpańsku?
- Tak. Kiedy zaczęłam te studia, zaczęłam również w ich ramach uczyć się hiszpańskiego. I bardzo mnie zafascynował ten język. Mało tego: ostatnio nawet zaczęłam uczyć się portugalskiego i stwierdziłam, że jeszcze bardziej mi się podoba. Ucząc się tych języków, weszłam głębiej w świat latynoamerykańskiej muzyki. Wtedy zamarzyłam sobie stworzenie piosenki po hiszpańsku. Poczekałam jednak aż opanowałam go na tyle, że mogłam sama swobodnie napisać tekst. I udało się.

W dalszej części artykułu przeczytasz najnowsze informacje o karierze artystki.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.