Paweł Chwał

Nie chcą marketu budowlanego w centrum osiedla. Boją się, że przez to zawalą się bloki

Atmosfera podczas spotkania prezydenta z mieszkańcami os. Jasna była gorąca. Lokatorzy na budowę sklepu się nie godzą Fot. Paweł Chwał Atmosfera podczas spotkania prezydenta z mieszkańcami os. Jasna była gorąca. Lokatorzy na budowę sklepu się nie godzą
Paweł Chwał

Mieszkańcy osiedla Jasna oburzyli się, słysząc doniesienia, że obok ich bloków powstać ma duży sklep. Twierdzą, że to zniszczy ich spokój i poczucie bezpieczeństwa. Co gorsza, są przekonani, że budowa, a następnie dowóz ciężarówkami towaru, doprowadzą do naruszenia konstrukcji bloków stojących na podmokłym terenie.

Lokatorzy budynków przy ul. Bitwy pod Monte Cassino znaleźli ostatnio w swoich skrzynkach pocztowych druki z informacją o fatalnych konsekwencjach decyzji tarnowskich radnych, którzy w grudniu 2016 roku uchwalali plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

Do pisma dołączona była mapka z wyrysowanymi na niej planami budowy sklepu wielkopowierzchniowego z parkingiem, magazynem i nową drogą łączącą al. Jana Pawła II z ulicami Wojska Polskiego i Starodąbrowską.

- Takie molochy powinno się budować na obrzeżach miasta, a nie w środku dużego osiedla. Nie ma na to naszej zgody - mówi Halina Zięborak. Według mapki, sklep stanąć ma naprzeciwko okien jej mieszkania, 25 metrów od bloku. Jeszcze bliżej wytyczona ma być nowa droga.

- Na tej działce były dawniej bagna. To bardzo niestabilny teren. Jak ktoś tu zacznie coś kopać i budować, to może się to źle skończyć dla stojących po sąsiedzku bloków. To nie są jakieś tam trzy-czteropiętrowce, ale budynki mające po 11 pięter. Zawalą się jak nic - twierdzi Józef Dach, mieszkaniec osiedla.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jak długo mieszkańcy starali się zmienić plany urzędników dotyczące tej działki?
 • co o tej sprawie mówią urzędnicy i prezydent miasta?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.