Daniel Dreyer

Nie chcemy wstydzić się dworca PKP w Grudziądzu

Nie chcemy wstydzić się dworca PKP w Grudziądzu Fot. archiwum GP
Daniel Dreyer

Nowoczesna zbiera podpisy pod petycją w sprawie remontu.

O potrzebie remontu gru-dziądzkiego dworca kolejowego pisaliśmy wiele razy. Obiekt jest zaniedbany od lat. Przynosi naszemu miastu wstyd.

Najbardziej wymownym symbolem upadku dworca kolejowego jest toi toi przy bocznej ścianie budynku. Ustawiono go, aby dać pasażerom jakąkolwiek możliwość udania się „za potrzebą”. Wcześniej funkcjonujące toalety w tunelu dworca zamknięto, bo firma, która je prowadziła nie była tym już zainteresowana, a po wyremontowaniu WC i zainstalowaniu w nim automatu do pobierania opłat, w szalecie zadomowili się bezdomni, którzy zniszczyli urządzenia.

O to czy i kiedy obiekt będzie modernizowany, ministra infrastruktury zapytała Joanna  Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej. Jaką odpowiedź uzyskała? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.