Nie ma zgody rady na łączenie dwóch oddziałów chirurgii

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Nie ma zgody rady na łączenie dwóch oddziałów chirurgii

Sławomir Bromboszcz

Dyrektor chrzanowskiego szpitala na cenzurowanym. Duże emocje towarzyszyły posiedzeniu społecznej rady Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, która opiniowała jego program naprawczy. Na spotkaniu pojawili się także lekarze, pielęgniarki i pacjenci.

- Chcą zniszczyć ten szpital, będziemy musieli jeździć leczyć się do Krakowa. Tak nie może być - twierdzi Maria Dziuba, pacjentka.

Wiele osób z niepokojem patrzy na to, co w ostatnich miesiącach dzieje się wokół szpitala. Najpierw stracił płynność finansową i zabrakło pieniędzy, by płacić za leki. Odchodzą kolejni lekarze, a teraz wstrzymane są planowe zabiegi na oddziale chirurgii, bo przekroczono limit.

Pomysłem dyrektora Waldemara Stylo na wyjście z kryzysu jest połączenie oddziałów. Z pięciu (chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii i dwóch wewnętrznych) powstałyby tylko dwa - wewnętrzny i chirurgii. Wówczas do opieki nad pacjentami potrzebna byłaby mniejsza liczba personelu. Jednak zdaniem środowiska medycznego, to zły pomysł.

- To nie połączenie, a likwidacja oddziałów - mówi Andrzej Zieliński, ordynator oddziału chirurgii ogólnej.

Według chirurgów, to dyrektor odpowiada za złą sytuację szpitala i wstrzymanie operacji planowych. Na początku roku wydał polecenie służbowe, by maksymalizować liczbę zabiegów, a teraz nie ma za co już operować.

Czytaj więcej:

 • „Nie” dla łączenia chirurgii
 • "Chcielibyśmy poznać zdanie lekarzy, czy po połączeniu oddziałów nie odejdą z pracy i czy ta liczba jest wystarczająca" - mówi Andrzej Uryga.
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.