Nie trzeba czekać do jesieni, by wstąpić do grona studentów

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Nie trzeba czekać do jesieni, by wstąpić do grona studentów

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Jeśli nie zdążyliście rozpocząć studiów jesienią, nic straconego. Można zapisać się na nie teraz, a kierunków do wyboru jest bardzo dużo.

Co roku zimą z taką ofertą występują uczelnie niepubliczne w regionie. Większość przyjmuje chętnych na wszystkie prowadzone przez siebie kierunki. - W ofercie mamy studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe - informuje Magdalena Karpińska, pełnomocnik kanclerza ds. PR Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy. - Proponujemy m.in. kierunki z obszaru finansów, bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzania, designu, prawa i psychologii. Można również zdecydować się na studia inżynierskie.

Na wybrany kierunek zapisy przyjmowane są w formie tradycyjnej oraz on-line. Studenci rozpoczną naukę w marcu. Rekrutację prowadzi również Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Do wyboru są takie kierunki, jak bezpieczeństwo wewnętrzne, design w biznesie, finanse i rachunkowość, prawo w biznesie, turystyka i rekreacja czy zarządzanie.

Tych, którzy nie chcą czekać z rozpoczęciem studiów do jesieni, zaprasza Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Rekrutacja potrwa tutaj do 20 lutego. Uczelnia proponuje kilkadziesiąt obszarów studiów, przygotowanych w oparciu o 20 kierunków licencjanckich, inżynierskich i magisterskich. W Bydgoszczy jest to, np. dietetyka, dziennikarstwo i media, fizjoterapia, kryminologia, lingwistyka stosowana. W Inowrocławiu można zdecydować się m.in. na administrację i zarządzanie publiczne, psychopedagogikę, rachunkowość i podatki, zarządzanie. Poza regionem uczelnia ma swoje punkty rekrutacyjne w Pile, Ełku i Działdowie.

Na wszystkie kierunki rekrutuje Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. Wśród nich jest również prawo - studia jednolite magisterskie. Tytuł magistra można uzyskać również na administracji, pedagogice i ekonomii. Ponadto uczelnia prowadzi wiele kierunków licencjackich. W ofercie jest m.in. geodezja i kartografia, budownictwo, informatyka, praca socjalna, ekonomia. Można ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe.

Na studia niestacjonarne chętni przyjmowani są teraz w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Miejsca czekają tu na licencjackiej administracji, kosmetologii, bezpieczeństwie narodowym. Budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji to z kolei studia inżynierskie. Uczelnia oferuje również kierunki magisterskie, m.in. zdrowie publiczne, logistykę, dietetykę, fizjoterapię.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.