Nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, żeby dzielić się z innymi. Kocha ludzi i zwierzęta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Monika Pawłowska
Monika Pawłowska

Nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, żeby dzielić się z innymi. Kocha ludzi i zwierzęta

Monika Pawłowska

46-letnia Agnieszka Szczerbowska z Oświęcimia od dziecka była wrażliwa na ludzką krzywdę. Jej pojemne serce przygarnęło każdego zwierzaka, któremu działa się krzywda. Z czasem niewielkie gesty pomocy i życzliwości przerodziły się w całe ich morze. Dziś matka dwóch córek, zresztą borykająca się z poważnymi problemami zdrowotnymi, ma pod opieką pokaźną gromadkę dzieci i seniorów. Nie dlatego, że musi, ale chce.

Morze dobroci wylało się, kiedy pani Agnieszka sama znalazła się na życiowym zakręcie. Właściwie bez środków do życia, z dwiema córkami i mieszkaniem do kapitalnego remontu, które otrzymała od miasta. I kiedy wydawało się, że sytuacja jest beznadziejna, z pomocą przyszła siostra Gabriela z mężem Pawłem i obcy ludzie. Dziś sama organizuje pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

Dobro powraca

Wieść o tym, że zostało jej przydzielone mieszkanie komunalne, „dopadła” panią Agnieszkę, kiedy stała w kolejce po leki.
- Cieszyłam się tak bardzo, że powiedziałam dzwoniącemu panu, że go kocham - śmieje się pani Agnieszka. - Po fali radości przyszło otrzeźwienie, co ja teraz zrobię, przecież nie mam nawet na remont, nie mówiąc o reszcie - dodaje.

Szwagier Paweł zakasał rękawy i zabrał się za zdzieranie paneli, tynków i malowanie. Znajoma z Urzędu Gminy w Oświęcimiu (kiedyś pani Agnieszka mieszkała w Porębie Wielkiej), zorganizowała całą resztę.

- Nie miała na czym spać z dziewczynkami, ani czym jeść - wspomina Sylwia Sajak z urzędu gminy. - Za zgodą wójta Alberta Bartosza, zresztą sam pomagał, rzuciłam hasło wśród pracowników urzędu, że potrzebna jest pomoc i lawina poszła - dodaje.

Czytaj więcej i dowiedz się, komu i jak pomogła pani Agnieszka od czasu rozpoczęcia swojej działalności. 

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.