Niespodziewana porażka Muszkieterów

Czytaj dalej
Andrzej Flügel

W kolejnym meczu drugiej ligi koszykówki Muszkieterowie Nowa Sól przegrali z WKK Wrocław 71:73 (19:18, 18:15, 13:14, 21:26). Punkty dla naszych: Trubacz 22 (3), Zywert 19, Der 10 (2), Majchrzak 8, Pogoda 0 oraz: Traczyk 6, Chorągwicki 4, Krawczyk 2 , Polewiak 0.

Niespodziewanej porażki doznali nowosolanie, tym bardziej że grali z zespołem, który jest znacznie dalej w tabeli od nich. Już początek mieli nieszczególny, bo w 4 min było 7:2 dla gości (dla nas jedyne punkty w tym czasie uzyskał Kamil Zywert). Potem powoli, systematycznie, odrabiali straty. Pierwszy raz prowadzenie objęli w ostatniej minucie pierwszej kwarty po rzutach Radosława Trubacza, było wówczas 17:16. W drugiej kwarcie trwała zacięta walka. Na punkty gospodarzy goście odpowiadali tym samym. Nikt nie potrafił odskoczyć, ale częściej prowadzili nowosolanie.

Tomasz Gawałkiewicz Radosław Trubacz zdobył najwięcej punktów dla Muszkieterów.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Jeśli tylko któryś z rywali odskakiwał na kilka punktów, zaraz tracił przewagę i cały czas wynik oscylował wokół remisu. Kiedy jednak w 32 min, po rzucie Jakuba Dera Muszkieterowie prowadzili 55:47 wydawało się, że to jest ten moment. Nic z tego. Szybciutko roztrwoniliśmy przewagę i co gorsza od pewnego momentu prowadzili goście. Cały czas jednak mieliśmy szansę na odwrócenie losów tego meczu. Niestety lepiej nerwową końcówkę wytrzymali goście i zwyciężyli

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.