Nowa gwiazda telewizji Ida Nowakowska ma w sobie pozytywną energię od Boga

Czytaj dalej
Fot. Krystian Dobuszyński
Paweł Gzyl

Nowa gwiazda telewizji Ida Nowakowska ma w sobie pozytywną energię od Boga

Paweł Gzyl

Jej ojciec był słynnym pisarzem. Ona jednak nie poszła w jego ślady. Całe życie chciała mu zaimponować. Dlatego wybrała się na studia aż za ocean. Tam poznała przyszłego męża. Kariera sprawiła, że muszą żyć w małżeństwie na odległość.

Gdy miała osiemnaście lat, obchodziła jubileusz... dziesięciolecia swej kariery. Zaczynała bowiem tańczyć, kiedy ledwo odrosła od ziemi. Dziś jest gwiazdą telewizji: juroruje w talent-show „Dance Dance Dance” i prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”. Tu i tu emanuje zaskakująco pozytywną energią. Skąd ją bierze?

- Pan Bóg jest nieodłączną częścią mojego życia i nie potrafię Go schować do kieszeni. Często dostaję też od obcych ludzi wiadomości, w których piszą, że zawsze biła ode mnie pozytywna energia i kiedy dowiadują się, że jestem osobą wierzącą, to już wiedzą skąd TO mam - tłumaczy w rozmowie z serwisem Aleteia.

*

Wychowała się w artystycznej rodzinie. Jej ojcem był słynny pisarz Marek Nowakowski, który zasłynął w czasach Peerelu z opozycyjnej postawy i mrocznych powieści. Został w pełni doceniony dopiero w wolnej Polsce.

- Mój tato całymi dniami czytał i pisał. Szedł na spacer. Wracał - czytał i pisał. Odbierał mnie ze szkoły, wracaliśmy - i czytaliśmy wspólnie. Zawsze byłam częścią jego pisarstwa. Mówił: „Ida... masz czas? Chciałbym ci przeczytać, co napisałem” - wspomina w serwisie Plejada.

Mama fascynowała się filmem i tańcem. W czasach Peerelu wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Tam poznała Marka Nowakowskiego podczas jednego z jego wyjazdów i wróciła z nim do Polski. Tu para się pobrała - a owocem ich związku stała się Ida. Dzięki temu dziewczynka miała od urodzenia podwójne obywatelstwo - polskie oraz amerykańskie.

*

Rodzina Nowakowskich żyła skromnie. Kiedy Ida mając pięć lat postanowiła, że chce być tancerką, większość oszczędności pochłonęły jej kursy i szkoły. Trudne chwile dały jednak dziewczynce pokorę wobec życia i upór w dążeniu do celu.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

 • Jak to się stało, że wystąpiła  w musicalu "Metro"
 • Kiedy nastąpił przełom w jej wierze
 • Jak poznała swojego męża
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

"Całe życie chciała mu zaimponować" - jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, żeby imponowanie komukolwiek dobrze się skończyło. Bez względu na to, czy to była osoba bliska, czy tym bardziej znajoma, czy obca. Najczęściej ta druga strona po prostu tego nie docenia, a wręcz traktuje jako chwalenie się, życie na pokaz, dla idei.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.