Robert Gąsiorek

Nowa wytwórnia w Azotach

Nowa wytwórnia w Azotach Fot. Artur Gawle
Robert Gąsiorek

Premier otwarła wybudowaną za 320 milionów złotych instalację do produkcji tworzyw sztucznych. Pracę znalazło w niej na razie 55 osób, ale w planach przedsiębiorstwa jest jej rozbudowa.

Po dwóch latach zakończyła się budowa nowej wytwórni poliamidów, czyli tworzywa sztucznego, w Grupie Azoty. Inwestycja pochłonęła w sumie 320 milionów złotych. Uroczystego otwarcia instalacji dokonała osobiście premier Beata Szydło.

- To wydarzenie jest ważne nie tylko dla Grupy Azoty, regionu tarnowskiego oraz Małopolski, ale i dla całej polskiej gospodarki - mówiła w Tarnowie premier. Beata Szydło przekonywała, że Grupa Azoty to spełnienie oczekiwań, jakie rząd wiąże ze spółkami Skarbu Państwa. - To one powinny być kołem napędowym polskiej gospodarki. Mają inwestować, stawiać na innowacje, rozwijać się i stawać się coraz większymi graczami również na rynkach europejskich i w świecie - stwierdziła.

Czołówka europejska

Poliamid to obecnie najważniejsze tworzywo konstrukcyjne, które jest wykorzystywane w kilku branżach: motoryzacyjnej, odzieżowej i medycznej oraz w przemyśle lotniczym i elektronicznym. Z poliamidu budowane są m.in krzesełka na trybuny obiektów sportowych oraz kokpity do samochodów.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy nowa wytwórnia wiąże się z nowymi miejscami pracy?
 • Czy pozycja Azotów Tarnów straciła na pozycji?
 • Jakie inwesstycje czekają na ukończenie?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.