Sławomir Bromboszcz

Nowe bloki staną w Chrzanowie, ale nie z programu "Mieszkanie Plus"

Na działce przy ul. Partyzantów w Chrzanowie na razie ryją dziki, jednak za cztery lata mają tam stać już nowe bloki. W pobliżu znajduje się już kilka. Na działce przy ul. Partyzantów w Chrzanowie na razie ryją dziki, jednak za cztery lata mają tam stać już nowe bloki. W pobliżu znajduje się już kilka. Mieszkańcy chwalą sobie tę okolicę
Sławomir Bromboszcz

620 nowych mieszkań miało powstać w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Nadal jednak nic nie wiadomo na temat daty rozpoczęcia ich budowy.

Program rozbudził nadzieje szczególnie mniej zamożnych mieszkańców Małopolski zachodniej. Liczyli, że w końcu będzie ich stać na własne cztery kąty. Tymczasem mija 1,5 roku od momentu, gdy gminy Chrzanów, Libiąż i Trzebinia podpisały listy intencyjne. Od tego czasu praktycznie nic się nie dzieje w sprawie budowy nowych mieszkań.

- Zapowiadało się pięknie, pokazywano działki, gdzie powstaną nowe bloki. Chciałem tam mieszkać, ale chyba lepiej zacząć szukać mieszkania gdzieś indziej - mówi Tomasz Bryła, mieszkaniec Chrzanowa.

W dalszej części tekstu:

 • brak "decyzji z góry"
 • Mieszkanie Plus wcale nie tak tanie
 • rząd nie buduje, deweloperzy tak
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.